خبرگزاری هرانا | آزادی نیما دهناد از زندان بهبهان با تودیع قرار وثیقه

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – نیما دهناد، شهروند ۱۷ ساله اهل بهبهان امروز چهارشنبه ۱ بهمن‌ماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان بهبهان آزاد شد. آقای دهناد یکشنبه‌شب مورخ ۲۱ دیماه به همراه احمدرضا انصاری فر توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و پس از تفهیم اتهام در دادگاه بهبهان ابتدا به زندان و سپس به مکان نامعلومی منتقل شدند. از وضعیت آقای انصاری فر کماکان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، نیما دهناد، شهروند ۱۷ ساله اهل بهبهان از زندان این شهر آزاد شد.

آزادی آقای دهناد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

نیما دهناد یکشنبه‌شب مورخ ۲۱ دیماه به همراه احمدرضا انصاری فر توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و یک روز بعد، پس از تفهیم اتهام در دادگاه بهبهان ابتدا به زندان این شهر و سپس به مکان نامعلوم منتقل شدند. از وضعیت آقای انصاری فر کماکان اطلاعی در دست نیست.

پیشتر پس از صدور قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی، به دلیل افشا نکردن رمز تلفن همراه آقای دهناد به نیروهای امنیتی از آزادی او ممانعت به عمل آمده بود.

 احمدرضا انصاری فر و نیما دهناد به “تبلیغ علیه نظام” متهم شده‌اند.

احمدرضا انصاری فر، ۲۱ ساله، دارای مدرک سیکل، بیکار و نیما دهناد، ۱۷ ساله شهروندان اهل بهبهان هستند.

از میان این شهروندان آقای انصاری فر پیشتر نیز سابقه بازداشت داشته است. وی در تاریخ ۲۵ تیرماه امسال در جریان تجمع مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۵ مردادماه آزاد شد.

احمدرضا انصاری فر عموی فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *