ایران تهدیدی علیه متحدان و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه است

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

لوید اوستن ژنرال بازنشسته آمریکایی که از سوی جو بایدن برای تصدی پست وزارت دفاع، پنتاگون پیشنهاد شده است، شامگاه سه‌شنبه ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ ایران را تهدیدی علیه هم‌پیمانان واشنگتن و نیروهای‌ آمریکایی مستقر در خاورمیانه دانست.

اوستن در جلسه دادن رای اعتماد به او به عنوان وزیر دفاع پیشنهادی در کابینه جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا، گفت:« ایران همچنان عامل برهم زننده ثبات در منطقه است و تهدیدی علیه شرکای ما در منطقه و نیروهایی که به منطقه اعزام می‌کنیم، تشکیل می‌دهد».

اوستن افزود«چنانچه ایران در هر زمانی به توان هسته‌ای دست یابد تعامل با آن در ارتباط با هر مشکلی در منطقه بسیار دشوار خواهد شد».

از سویی آنتونی بلینکن وزیر خارجه پیشنهادی آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد که دولت بایدن به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبند است، و کشورهای خلیج و اسرائیل را در هر مذاکرات هسته‌ای با ایران مشارکت خواهد داد.

نامزد پیشنهادی بایدن برای تصدی وزارت خارجه آمریکا در جلسه رای اعتماد به او در مجلس سنا افزود که دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای این کشور را خطرناک‌تر از الآن خواهد کرد.

بلینکن گفت که ایران گام‌های زیادی را برای نقض تعهداتش در توافق هسته‌ای اتخاذ کرده است و تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا همچنان مصرّانه متعهد به جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *