خبرگزاری هرانا | توقف اجرای حکم اعدام دو زندانی در زاهدان

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۳۰ دیماه، محمدامین بلوچ زهی و عبدالرحیم کوهی دو زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان، پس از تعویق اجرای حکم به بند بازگشتتد. این دو زندانی روز دوشنبه ۲۷ دیماه برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، محمدامین بلوچ زهی (امان الله بلوچی) و عبدالرحیم کوهی دو زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان، که روز دوشنبه ۲۹ دی برای اجرای حکم به قرنطینه منتقل شده بودند، روز گذشته، پس از تعویق اجرای حکم به بند بازگشتتد.

در این گزارش آمده است، دستگاه قضایی از خانواده این شهروندان خواسته تا جهت توقف کامل اجرای حکم اعدام، دو تن از بستگان آنها که مخالف نظام بوده و در خارج از کشور حضور دارند را تحویل دهند.

پیشتر مصطفی نیلی وکیل دادگستری از خطر اعدام قریب این زندانیان خبر داده بود. به گفته آقای نیلی از رئیس قوه قضاییه تقاضای اعمال ماده ۴۷۷ شده با این حال هنوز جوابی به این درخواست داده نشده است.

محمدامین بلوچ زهی همزمان با عبدالرحیم (عبدالکریم) کوهی مدرس علوم دینی منطقه سرباز در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۴، توسط ماموران امنیتی بازداشت و با اتهامات امنیتی مواجه شدند.

این دو روحانی اهل سنت در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، از بابت اتهام محاربه و عضویت و همکاری با گروهک‌های مخالف نظام توسط دادگاه انقلاب زاهدان هر یک به ۱۰ سال حبس و اعدام محکوم شدند.

محمدامین بلوچ زهی و عبدالرحیم کوهی از مدرسان اهل سنت یکی از مکتب‌های حوزه علمیه شهرستان سرباز بودند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *