داریوش معمار، شاعر به دادگاه احضار شد

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[14 ساعت،۱۴ دقیقه

«داریوش معمار»، شاعر و خبرنگار محلی و اهل خوزستان با انتشار تصویر یک ابلاغیه از احضار خود به دادگاه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» خبر داد. 

داریوش معمار روز چهارشنبه ۱بهمن۱۳۹۹، با اعلام خبر احضارش به دادگاه در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «فرض درست می‌گویید انتقاد امثال من تبلیغ علیه نظام است، اما یک سوال: از شما با عنوان «تهدید علیه مردم» باید کجا شکایت کنیم؟ قبول کنید این همه فساد شما برای حفظ نظام هم نیست، برای تداوم چپاول ۱۳۰۰میلیاردی است!»

با توجه به ابلاغیه‌‌ صادره در تاریخ ۲۷دی۱۳۹۹ از سوی شعبه ۴ دادگاه کیفری یک ویژه نوجوانان استان خوزستان، آقای معماری باید در روز ۹مرداد۱۴۰۰ برای رسیدگی به این شکایت در مجتمع قضایی تندگویان شهرستان اهواز حاضر شود.

در این ابلاغیه اشاره‌‌ای به دلایل و مستندات در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام علیه این شاعر نشده است. با این حال احضار او به «دادگاه ویژه نوجوانان» برای او عجیب بوده و دراین‌باره نوشته است: «طنز داستان همین است!»

آقای معماری از اولین نفراتی بود که ماجرای ضرب و شتم «بهاره چشم براه» شناخته شده به «دختر آبادانی» را رسانه‌ای کرد.

داریوش معمار روز ۹اردیبهشت۱۳۵۸ در آبادان متولد شد و کار در مطبوعات را از سال ۱۳۷۵ آغاز کرد.

از او تاکنون مجموعه شعرهایی با عنوان‌های «موهام هم موجی است»، «عاشقانه‌های زنی که دوستش دارم»، «جنازه مریم بنت سعید»، «مرگ در ساحل آمونیاک»، «پارو زدن در خاک»، «اسطبل»، «خواهر خانه»، «بیهودگی»، «ساعت‌های بی‌خیزاب» و «تلگراف به یحیی یا سبک معصوم کوچه نوید» منتشر شده است.

 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *