باعث افتخارم بود که شاهد رویداد تاریخی تحلیف بایدن باشم

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان سفیر پادشاهی عربی سعودی در ایالات متحده آمریکا چهارشنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ پس از ادای سوگند قانون اساسی توسط جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا، گفت: «باعث افتخارم بود که شاهد رویداد تاریخی تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا باشم».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهدخت ریما بنت بندر در توئیتی نوشت:«جو بایدن و کامالا هاریس تبریک می‌گویم، باعث افتخارم بود که شاهد رویداد تاریخی تحلیف باشم».

جو بایدن که چهارشنبه ۲۰ ژانویه به عنوان رئیس جمهوری جدید ایالات متحده آمریکا سوگند قانون اساسی یاد کرده، گفت:« این روز آمریکا است و روزی برای دموکراسی، صدای مردم آمریکا شنیده و به آن احترام گذاشته شد».

بایدن افزود:« برای بازگشت دموکراسی و اتحادمان خواهیم کوشید، چیزهای زیادی در انتظار ما است تا در سال‌های آینده روی آن کار کنیم».

جو بایدن همچنین درباره پاندمی کرونا، گفت:« فیروس جان بسیاری از آمریکایی‌ها را گرفته و به سبب آن شغل‌های زیادی را از دست دادیم، برای شکست آن تلاش خواهیم کرد و مدارس را در فضایی امن برای کودکان‌مان بازگشایی خواهیم کرد».

رئیس جمهوری جدید آمریکا با اشاره به این‌که پیروزی بر سختی‌ها و نژادپرستی‌ها کار آسانی نیست، گفت:« امروز اما می‌توانیم آن را محقق کنیم».

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *