بازداشت و بی‌خبری از سرنوشت یک شهروند اهل سنندج

به اشتراک گذاشتن


 

هه‌نگاو: یک شهروند ساکن یکی از روستاهای سنندج حدوداً سه هفته پیش توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده و سرنوشتش نامعلوم است.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، شامگاه یک‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ (۳ ژانویه ۲۰۲۱)، نیروهای اداره اطلاعات سنندج به منزل یک شهروند ساکن روستای میراو (محراب) از توابع بخش سیروان هجوم و اقدام به بازداشت یک شهروند با هویت ”عبدالله آسال“ ۲۷ ساله و فرزند رحیم کرده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع، نیروهای اداره اطلاعات شبانه و بدون مجوز قانونی به منزل این شهروند رفته و پس از شکستن در و پنجره برادر بزرگ عبدالله را بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار داده و با خود برده‌اند. اما پس از یک ساعت دوباره برگشته و برادرش را آزاد و اینبار خودش را بازداشت کرده‌اند.

این منبع در ادامه اعلام کرده که نیروهای امنیتی به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُردستانی اپوزسیون حکومت این شهروند کُرد را بازداشت کرده‌اند و با گذشت نزدیک به سه هفته هیچ خبری از سرنوشت و محل نگهداری وی در دست نیست.

گفتنیست که عبدالله آسال ۶ سال پیش به مدت ۶ ماه عضو عضو حزب حیات آزاد کُردستان (پژاک) بوده و پس از جدایی از این حزب به زادگاهش بازگشته بود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *