زلزله تهران کرج را نیز تهدید می‌کند

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیهزنت ایران

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران گفت: گسل تهران به کرج وصل است درخطر زلزله‌ای که تهران را تهدید می‌کند به کرج هم می‌رسد.

به گزارش رسانه‌های ایرانی چهارشنبه ۲۰ ژانویه، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران، با ابراز نگرانی برای وصل شدن گسل تهران به کرج گفت: در صورت بروز زلزله درو حادثه‌ای در گسل تهران بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰هزارنفری که در کرج زندگی می‌کنند دچار آسیب می‌شوند.

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران، هشدار داد که باید «نگران» بود، اما به این فکر نیز باشیم که از همین امروز مراکز مهم از جمله آتش نشانی‌ها و بیمارستان ها را بر روی گسل ها ساخته نشود، نظارت‌ها باید از سوی مهندسان در ساخت و سازها باشد و به جای اضافه کردن به متراژ ساختمان ها در ابتدا به فکر کیفیت و استاندارد سازی باشند.

اسماعیل نجار روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران البرز با بیان اینکه گسل شمال تهران به کرج وصل است افزود: این امر نشان دهنده این مهم است که هر اتفاقی که در این گسل رخ بدهد کرج نیز بی نصیب نخواهد ماند.

وی اضافه کرد: بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در کرج زندگی می کنند که در صورتی که اگر حادثه ای در گسل تهران رخ دهد این منطقه نیز دچار آسیب خواهد شد، هر روز نگران هستیم و هر بار که به اطلاعات مان در این خصوص افزوده می شود نگرانی هایمان نیز بیشتر می شود.

نجار گفت: این مساله واقعیتی است که با آن مواجه هستیم، این در حالی است که یکی از اشکالات ما این است که به مدیریت بحران آنچنان که باید توجه نمی‌کنیم و این یکی از ایرادهای ما در مدیریت بحران است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *