رسانه خبری پیامِ ایرانی

بهبود روابط روسیه و آمریکا تنها به «اراده سیاسی» بایدن بستگی دارد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سخنگوی کاخ کرملین روسیه چهارشنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرد که بهبود روابط روسیه و آمریکا تنها به «اراده سیاسی» جو بایدن رئیس جمهوری جدید ایالات متحده بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دیمیتری بیسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه چهارشنبه در کنفرانسی خبری تاکید کرد «کسی در کرملین برای این ادای سوگند لحظه شماری نمی‌کند، این موضوع در رابطه با روسیه که همچون سال‌های طولانی به حیات خود ادامه داده و همواره برای داشتن روابطی خوب با ایالات متحده تلاش کرده، چیزی را تغییر نخواهد داد».

دیمیتری بیسکوف در این کنفرانس خبری گفت «اراده سیاسی» ضروری برای احیای روابط میان دو کشور تنها به «بایدن و تیم او» بستگی دارد.

روابط میان روسیه و ایالات متحده هم‌اکنون و از جنگ سرد به دلیل اختلاف‌های مستمر درباره تعداد فزاینده‌ای از پرونده‌ها در پایین‌ترین سطح‌‌های خود قرار دارد.

دیپلمات‌های روسی و آمریکایی پرونده‌های مهمی از قبیل معاهده «نیو استارت» مربوط به خلع سلاح هسته‌ای که عمل به آن تا ۵ فوریه به پایان خواهد رسید و همچنین نجات توافق هسته‌ای با ایران را پیش‌رو خواهند داشت که انتظار می‌رود با روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا برای یافتن راهکارهایی در این رابطه تلاش شده تا از این طریق زمینه بهبود روابط دو کشور فراهم شود.

شایان ذکر است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیش‌تر گفته بود که تغییر رئیس جمهوری آمریکا منجر به گشایشی در روابط دو کشور نخواهد شد.

پوتین از اندک رهبران جهان بود که به بهانه عدم اذعان دونالد ترامپ به شکست، تا تصویب نتیجه انتخابات آمریکا توسط کالج انتخاباتی در ۱۴ دسامبر گذشته یعنی ۶ هفته پس از اجرای انتخابات منتظر ماند تا پس از آن به رئیس جمهوری منتخب آمریکا تبریک بگوید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.