رسانه خبری پیامِ ایرانی

اولین حمله اسرائیل به سوریه پس از آغاز ریاست جمهوری بایدن | جهان | DWدر اولین ساعات روز جمعه ۲۲ ژانویه جنگنده‌‌های ارتش اسرائیل چندین موشک به مرکز سوریه شلیک کردند.

خبرگزاری دولتی سوریه صنعا ضمن اعلام این خبر از قول یک مقام نظامی که نامش را فاش نکرده گفت که این حمله اندکی پیش از طلوع خورشید و زمانی صورت گرفته که هواپیماهای اسرائیلی بر فراز کشور همسایه لبنان در پرواز بودند.

این مقام نظامی همچنین گفته که هدف این موشک‌ها مواضع مختلفی در نزدیکی استان حما در مرکز سوریه بوده است. او اضافه کرده که  نیروی هوایی سوریه اغلب این موشک‌ها را پیش از رسیدن به هدف خنثی کرده است.

در سال‌های اخیر اسرائیل چندین حمله در خاک سوریه علیه مواضع نیروهای نزدیک به ایران انجام داده اما به ندرت مسئولیت آنها را رسما بر عهده گرفته است. این حمله اولین حمله اسرائیل به سوریه پس از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکاست.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در هفته‌های اخیر و در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به دست نیروهای آمریکایی در عراق، تنش در منطقه خاورمیانه بیشتر شده است.

روز ۱۳ ژانویه جنگنده‌‌های ارتش اسرائیل حملات هوایی سنگینی علیه مواضع نیروهای نزدیک به ایران در سوریه انجام دادند. در جریان این حملات حداقل ۵۷ جنگجو کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفته که ارتش اسرائیل در سال ۲۰۲۰، به ۱۳۵ هدف شامل پست‌های نظامی، انبار یا وسایل حمل و نقل در داخل سوریه حمله کرده است.

اسرائیل حضور نیروهای ایرانی یا نزدیک به ایران در مرزهای شمالی‌اش را یک خط قرمز می‌داند و بارها تکرار کرده که نیروهای نزدیک به ایران دراین منطقه مهمات و اسلحه  برای گروه شیعی حزب‌الله لبنان ارسال می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.