رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات آبان؛ علی عزیزی به دادگاه احضار شد/ سند


خبرگزاری هرانا – علی عزیزی، شهروند اهل ارومیه، در پی احضاریه ای برای تاریخ ۷ اردیبهشت ماه به دادگاه کیفری دو این شهرستان احضار شد. آقای عزیزی پیشتر در ارتباط با اعتراضات آبان ماه ۹۸ بازداشت و در نهایت در پرونده ای مشترک با ۵ تن دیگر توسط دادگاه کیفری ۲ شهرستان ارومیه به پرداخت پانزده میلیون ریال معادل یک میلیون و پانصد هزار تومان جزای نقدی بدل از ۸ ماه حبس تعزیری و تحمل ۲۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. وی به علت بازداشت در بند امنیتی زندان مرکزی تبریز نتوانست که در جلسه محاکمه خود حاضر شود و با تقاضای واخواهی جلسه محاکمه او مجددا برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی عزیزی، شهروند اهل ارومیه طی احضاریه‌ای به دادگاه کیفری دو این شهرستان، احضار شد.

در این احضاریه که در تاریخ ۱۱ فروردین ماه ۹۹، صادر و از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضاییه به وی ابلاغ شده، از او خواسته شده “در خصوص واخواهی به طرفیت نسبت به دادنامه در ساعت ۹ صبح روز ۷ اردیبهشت ماه ۹۹، در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو مجتمع بهشتی ارومیه” حاضر شود.

آقای عزیزی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ در محل کار خود بازداشت و در نهایت با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود. وی در همین خصوص در پرونده ای مشترک با ۵ تن دیگر به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات و اعتراضات غیرقانونی و بستن خیابان ”توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان ارومیه به ریاست قاضی حمید گلی نژاد به پرداخت پانزده میلیون ریال معادل یک میلیون و پانصد هزار تومان جزای نقدی بدل از ۸ ماه حبس تعزیری و تحمل ۲۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

علی عزیزی به علت بازداشت در بند امنیتی زندان مرکزی تبریز نتوانست که در جلسه محاکمه حاضر شود و با تقاضای واخواهی وی جلسه محاکمه او مجددا برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که این شهروند اهل ارومیه و فعال ترک (آذربایجانی) بار دیگر نیز در روز یکشنبه ۴ اسفندماه ۹۸، توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود و بدون ارائه حکم، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شده بود. شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست قاضی سید علی موسوی آقای عزیزی را در خصوص این پرونده به “فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه غیرقانونی گاماج” متهم کرده است. پیش از این نیز قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی برای آقای عزیزی صادر شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.