رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تحسین دادرس از زندان مریوان به مرخصی اعزام شد


خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۴ بهمن، تحسین دادرس، زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان به مرخصی اعزام شد. آقای دادرس از مهرماه ۹۷ دوران محکومیت ۶ ساله خود را بدون مرخصی در زندان‌های سنندج و مریوان سپری کرده بود. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مریوان به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدید نظر به ۶ سال حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹، تحسین دادرس، زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان به مرخصی اعزام شد.

آقای دادرس از مهرماه ۹۷ دوران محکومیت ۶ ساله خود را بدون مرخصی در زندان‌های سنندج و مریوان سپری کرده بود. این زندانی طی مدت حبس از اعزام به مرخصی محروم بوده و درخواست‌های وی در این رابطه به‌طور مداوم از سوی مسئولان زندان مریوان رد شده بود.

این زندانی سیاسی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۹۹، از زندان مریوان به زندان سنندج منتقل و روز سه‌شنبه ۲۵ شهریورماه مجددا به زندان مریوان بازگردانده شد.

تحسین دادرس که ۵ ماه از دوران بازداشت را در سلول‌های انفرادی ادارە‌ اطلاعات و ۴ ماه را هم در زندان سپری کرده بود نهایتا بە تحمل ١١ سال حبس محکوم شد و پروندە‌ وی پس از اعتراض بە دادگاه تجدید نظر استان ارجاع دادە شدە بود و حکم صادره توسط دادگاه تجدیدنظر به شش سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

گفتنی است، تحسین دادرس از اهالی روستای سردوش مریوان پیشتر نیز در تاریخ ۹ آذر ۹۶، به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” بازداشت و پس از ۹ ماه در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ با تودیع وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این زندانی طی مدت بازداشت از “دسترسی به وکیل” محروم بوده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.