رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک باشگاه فوتبال ایرانی در آلمان ۳۵ هزار ماسک اهدا کرد | آلمان | DWباشگاه فوتبال “پارس نوی ایزنبورگ”  ۳۵ هزار قطعه ماسک محافظتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به خانه‌های سالمندان در منطقه اوفن باخ در در حومه شهر فرانکفورت اهدا کرد.

این کمک اجتماعی در مقطع زمانی کنونی که ماسک محافظتی به سختی در بازار آلمان و جهان قابل سفارش و تهیه هستند، با استقبال عظیم مردم در منطقه اوفن باخ همراه بوده است.

حامی مالی اصلی پارس نوی ایزنبورگ ساسان طبیب، یک کارآفرین ایرانی‌تبار و مالک چندین شرکت تجاری در آلمان است. ساسان طبیب که در دهه ۱۹۸۰ میلادی در سن کودکی به همراه والدین خود به آلمان آمده است، از طریق شرکت خود با شرکت‌های تولیدکننده ماسک در کشور چین روابط تجاری دارد.

طبیب می‌گوید که حدود ۱۰۰ هزار ماسک در ابتدای هفته از چین دریافت کرده است و تعداد زیادی از آن را هم در اختیار خانه‌های سالمندان و مراکز پزشکی در منطقه افن‌باخ قرار داده است. در پخش و توضیع ماسک‌ها نیز بازیکنان تیم فوتبال پارس نوی ایزنبورگ فعال بوده‌اند. روزنامه پُر تیراژ “بیلد” آلمان نیز از این اقدام مسئولانه شهروندان ایرانی‌تبار آلمان، گزارشی تهیه و منتشر کرده است.

ساسان طبیب اشاره می‌کند کمک مالی و اجتماعی باشگاه و شرکت تجاری وی فقط یک کمپین برای جلب توجه عمومی نیست. طبیب می‌گوید که در هفته‌های آینده ماسک‌های بیشتری از چین به شرکت او وارد خواهند شد و شرکت و باشگاه وی تعدادی از آن‌ها را دوباره به افراد و نهادهای نیازمند درجامعه اهدا خواهد کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.