سیلی به صورت سرباز وظیفه؛ نماینده تکذیب کرد، ناجا قول پیگیری داد

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[5 ساعت،۲۸ دقیقه

استان‌وایر- انتشار ویدیوهایی درباره سیلی زدن یک نماینده مجلس به صورت سرباز وظیفه در تهران، خبرساز شده است.

«علی اصغر عنابستانی»، نماینده سبزوار که گفته می‌شود به این سرباز سیلی زده است، سیلی زدن به مامور پلیس را تکذیب کرده است.

«محمدرضا دشتی اردکانی»، عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته است: «بنده با آقای عنابستانی صحبت کرده‌ام و ایشان درگیری فیزیکی خود با مامور پلیس را به طور کلی تکذیب کردند.»

او همچنین گفته: «آقای عنابستانی گفتند که سرباز به من توهین کرد، ولی بنده به صورت فیزیکی با وی درگیر نشده‌ام.»

ویدیویی از سخنان این سرباز در فضای مجازی منتشر شده است که در آن وی ضمن معرفی خود می‌گوید راننده این ماشین بدون مجوز تردد از خط ویژه وارد مسیر اتوبوس‌ شده و پس از متوقف شده به دلیل این تخلف، به وی به توهین کرده است.

این سرباز ادامه می‌دهد که پس از اینکه من هم جواب توهین وی را دادم، خود نماینده مجلس از ماشین پیاده شد و به صورت من سیلی زد.

سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی در واکنش به این ویدیو از «دستور ویژه» فرمانده این نهاد برای پیگیری پرونده ضرب و شتم مامور وظیفه راهور توسط نماینده مجلس خبر داده است.

 به گزارش خبرگزاری ایسنا، «مهدی حاجیان» گفته است: «سردار حسین اشتری بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.»

«محمد باقر قالیباف»، رییس مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود به سیلی خوردن سرباز پلیس راهوار واکنش نشان داده است.

قالیباف نوشته است: «در برابر قانون همه مساوی هستند.مجلس به کسانی که به وظیفۀ قانونی خود عمل می‌کنند افتخار می‌کند و اولین مدافع حقوق آنهاست.»

او در ادامه آورده است: «در حادثۀ اخیر،به محض شنیدن اولین گزارش‌ها،دستور بررسی دقیق ماوقع صادر شد؛در صورت احراز تخلف،هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه بررسی و برخورد قانونی خواهد کرد.»

ضرب و شتم شهروندان توسط نمایندگان مجلس ایران بی سابقه نیست.

در دی‌ماه سال ۹۷ نیز محمد باسط درازهی، نماینده سراوان در مجلس دهم در جریان حضور در سازمان گمرک ایران به کارمند آن فحاشی کرد، چون آن کارمند مانع ورود بدون هماهنگی وی به این سازمان ‌شده بود.

پس از بازتاب گسترده این اقدام، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرد که این نماینده مجلس به تذکر شفاهی و کتبی به همراه درج در پرونده و کسر حقوق محکوم شده است.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *