رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار مرگ در اثر شیوع کرونا در نیویورک به ۳۵۰۰ نفر رسید


medical workers in brooklynحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

New York City hospitals have reported equipment hsortages

ایالت نیویورک آمریکا از مرگ ۶۳۰ نفر دیگر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داده است که رکورد روزانه دیگری برای این ایالت به حساب می آید. به این ترتیب آمار کل قربانیان در نیویورک به ۳۵۶۵ رسیده است.

بیشتر آمار درگذشتگان در این ایالت به شهر نیویورک مربوط می شود.

شمار مبتلایان در این ایالت اکنون تقریبا به اندازه آمار ابتلا در کل ایتالیا یعنی بیش از ۱۱۳ هزار نفر است.

اندرو کومو فرماندار نیویورک گفت که این ایالت ممکن است از ۴ تا ۱۴ روز آینده شاهد نقطه اوج بیماری باشد.

آقای کومو گفت که نیویورک به تلاش برای تهیه شمار بیشتری دستگاه های تنفس مصنوعی ادامه می دهد. او از چین برای ارسال هزار دستگاه تنفس مصنوعی که قرار بود شنبه از راه برسد تشکر کرد. به گفته او ایالت اورگان هم ۱۴۰ دستگاه دیگر در اختیار این ایالت خواهد گذاشت.

در آمریکا آمار تایید شده مبتلایان به ویروس جدید کرونا (با نام علمی سارس-کوو-۲) به بیش از ۲۹۰ هزار نفر رسیده و بیش از هفت هزار نفر هم جان خود را در این کشور از دست داده اند.

دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا می گوید آمار مرگ در سطح جهان اکنون از ۶۰ هزار نفر فراتر رفته و بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هم مبتلا شده اند.

تازه ترین ها در نیویورک

ایالت نیویورک تاکنون ابتلای ۱۱۳۰۷۴ نفر را تایید کرده که ۶۳۰۳۶ مورد آن مربوط به شهر نیویورک بوده است.

آقای کومو گفت که آمار مبتلایان و قربانیان اکنون با سرعت کمتری در شهر نیویورک بالا می رود، اما افزایش آمار موارد در لانگ آیلند در مجاورت این شهر نگران کننده است.

حدود ۸۵ هزار نفر، که یک چهارم آنها ساکن ایالات دیگر هستند، برای کمک به مقابله با شیوع در نیویورک ثبت نام کرده اند. نیویورک بدترین وضع در آمریکا را دارد.

حق نشر عکس
Getty Images

شهردار نیویورک با ارسال پیامی به هشت میلیون ساکن شهر مردم را ترغیب کرده است در صورتی که واجد شرایط هستند برای کمک داوطلب شوند.

بیل دی بلاسیو گفت: “به همه کسانی که هنوز وارد میدان نبرد نشده اند می گویم که به کمک شما نیاز داریم. پزشکان، پرستاران، درمانگران تنفسی، و بقیه.”

آقای دی بلاسیو تخمین زده است که این شهر نیازمند ۴۵ هزار پرسنل دیگر بهداشتی برای مقابله با بحران در ماه های آوریل و مه است.

او پیشتر ساکنان شهر را ترغیب کرد هنگام خروج از خانه ماسک بزنند و اگر ماسک ندارند از چیزی مثل روسری و شال برای پوشاندن بینی و دهان استفاده کنند.

یکی دیگر از کانون های شیوع در آمریکا ایالت لوئیزیانا در جنوب این کشور است که آمار مرگ در روز جمعه در آن ۲۰ درصد جهش کرد و به ۳۷۰ نفر رسید.

تاکنون ده هزار نفر در این ایالت که ساکنان آن از قبل دستور “خانه بمانید” دریافت کرده اند مبتلا شده اند.



منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.