رسانه خبری پیامِ ایرانی

استفاده از داده‌های تلفن‌همراه برای مقابله با کرونا در اتریش | جهان | DW


دولت اتریش در امر مقابله با شیوع بیماری کرونا تصمیم دارد پس از عید پاک از اطلاعات تلفن‌های همراه درباره محل اقامت صاحب تلفن بهره گیرد.

این خبر از سوی سباستیان کورتس، صدراعظم اتریش در کنفرانس خبری اعلام شد. او خطاب به خبرنگاران و مردم اتریش گفت: «ما همه یک هدف داریم و آن این است که هر چه سریع‌تر آزادی خود را به دست آوریم.»

سباستیان کورتس در ادامه سخنان خود افزود که برای تحقق چنین هدفی اقدامات متفاوتی همچون امکان رصد محل اقامت افراد از طریق دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه آنان الزامی است.

صدراعظم اتریش گفته است که به آن دسته از شهروندانی که صاحب تلفن‌های همراه نیستند، دولت یک جاکلیدی مخصوص خواهد داد که به واسطه آن دولت از محل اقامت چنین افرادی نیز مطلع شود.

افزون بر این، دولت اتریش به استثنای دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه، بر آن است تا تست بیماری کرونا را شتاب بخشد. دولت اتریش پیش‌بینی کرده است که از طریق تست سریع افراد امکان قرنطینه کردن سریع‌تر بیماران فراهم می‌شود.

سباستیان کورتس گفته است که اقدامات آتی مقابله با کرونا در اتریش شامل حفاظت از افراد آسیب‌پذیر و سالمندان در این کشور خواهد شد. صدراعظم اتریش در عین حال تاکید کرده است که حتی در صورت تخفیف محدودیت‌ها، مردم باید همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

الزام استفاده از ماسک در سوپرمارکت‌های اتریش

الزام استفاده از ماسک در سوپرمارکت‌های اتریش

یکی دیگر از مقررات پیشبینی شده از سوی دولت اتریش الزام بهره گرفتن از ماسک در مجامع عمومی برای همه شهروندان است.

کورتس گفت: «اقدامی که انجام آن در یک سوپرمارکت منطقی است، در دیگر نقاط نیز باید منطقی باشد.»

تولید انبوه ماسک

دولت اتریش بر آن است تا با افزایش تولید ماسک در داخل کشور، نیاز مردم به این کالا را مستقل از بازار جهانی تامین کند.

بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌های اتریش در حال حاضر به تولید ماسک‌های تنفسی برای کادر درمانی این کشور روی آورده‌اند.

مارگارته شارم‌بوک، وزیر اقتصاد اتریش ابراز خوشبینی کرده که ظرف چند روز آینده ظرفیت تولید ماسک در این کشور به روزی صدهزار عدد افزایش یابد.

مرکز شهر وین در ایام کرونا

مرکز شهر وین در ایام کرونا

در گام بعدی، قرار است تولید روزانه ماسک به نیم میلیون عدد افزایش یابد. برای رسیدن به این هدف، دولت و واحدهای اقتصادی اتریش جست‌وجو برای یافتن خیاط را آغاز کرده‌اند.

دولت اتریش بر آن است تا محدودیت‌هایی که روز ۱۶ مارس برای مقابله با بیماری کرونا پیشبینی شد را گام به گام کاهش دهد. در همین رابطه قرار است دولت اتریش روز دوشنبه ششم آوریل برنامه‌ای را به اطلاع مردم برساند.

گفته می‌شود که در گام نخست، فروشگاه‌ها به تدریج آغاز به کار خواهند کرد. حال آنکه احتمال می‌رود تعطیلی مدارس همچنان ادامه یابد.

لازم به یادآوری است که در اتریش تا زمان تنظیم این گزارش ۱۲ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌ و ۱۸۶ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

clint black دانلود آهنگ محمد هوشیار به نام پنج وارونه10.1016/j.chembiol.2003.12.012Ethiopian calendarEpisode 152022 denmark holidays laos art .env.bakmoving to denmark оксана самойлова национальностьcanada population 2022 fed up دانلود اهنگ Rouhan RouhaniNeomorphs