رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی کرونا در ایران: ۳ هزار و ۶۰۳جان‌باخته و ۵۸ هزار و ۲۲۶ مبتلا


فوری

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در شبانه روز گذشته در ایران ۲ هزار ۴۸۳ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۵۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر و فوت‌شدگان به ۳ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

تعداد کل بهبود یافتگان نیز به ۲۲ هزار و ۱۱ نفر اعلام شده است.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۵۵ هزار و ۷۴۳ نفر و فوت‌شدگان به ۳ هزار و ۴۵۲ نفر اعلام شده بود.

امروز حسن روحانی در جلسه ستاد ملی کرونا گفت که از “از شنبه ۲۳ فروردین کسب و کارهای متوسط و کم ریسک استان‌های کشور با اجرای پروتکل‌ها می‌توانند آغاز به کار کنند اما کسب و کارهای پر ریسک مثل استخرها و … تا پایان فروردین همچنان تعطیل است”.

آقای روحانی گفت که “در استان تهران این فعالیت از ۳۰ فروردین آغاز می‌شود.”

وی همچنین تاکید کرده است که رفتن فرد مبتلا به کرونا در جامعه، سر کار و اجتماعات “ممنوع” است و باید خودش را در خانه‌، نقاهتگاه و یا بیمارستان قرنطینه کند.

وی افزود: “در بخش کارشناسی و آموزش و پرورش تصمیم گرفته شد تا ۳۰ فروردین فعالیت آموزشی تعطیل باشد و از فضای مجازی استفاده کنند البته اختیار را به آموزش و پرورش داده‌ایم که در استان‌های سفید کار را آغاز کنند”.

آمار جهانی کرونا

در آمار جهانی تا صبح امروز بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد نزدیک به ۶۵ هزار نفر جان باخته‌اند.

طبق آمار منتشر شده کشورها تاکنون بیش از ۲۴۶ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

آمریکا با نزدیک به از ۳۱۲ هزار نفر مبتلا بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و پس از آن اسپانیا با نزدیک به ۱۲۷ هزار نفر و ایتالیا با بیش از ۱۲۴ هزار نفر قرار دارند. آلمان، فرانسه، چین، ایران و بریتانیا نیز در رتبه های بعدی تعداد بالای مبتلایان در جهان هستند.

در آمار جان‌باختگان، ایتالیا بیشترین تعداد را با ۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر دارد و پس از آن اسپانیا با نزدیک به از ۱۲ هزار نفر و آمریکا با ۸ هزار و ۴۵۴ نفر است و فرانسه، بریتانیا، ایران، چین و هلند قرار دارند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

suicide squad 2 دانلود فیلم 29 herning ave cranford nj central african republic 2014 conflict دانلود آهنگ پیوند به نام یار خوش آرایشArianawho is jennifer lawrence husband ترجمه what day do you like Flowدانلود آهنگ امیر سعید به نام وضعیت قرمزGharifeliverpool city highlights 3 2italy umbria news iraq Abertrinant