ممنوعیت ورود مسافر به آلمان از کشورهای درگیر با ویروس جهش‌یافته کرونا | آلمان | DW

به اشتراک گذاشتنبرنامه دولت آلمان برای محدودیت پروازهای ورودی به این کشور مشخص‌تر شد. این محدودیت بیش از همه شامل کشورهایی است که در آنها ویروس جهش‌یافته کرونا مشاهده شده است. این لیست فعلا شامل کشورهای بریتانیا، پرتغال، برزیل و آفریقای جنوبی است اما ممکن است بعدا هلند و دانمارک نیز به آنها اضافه شود.

به این منظور دستورالعمل‌های مربوطه از سوی وزارت‌خانه‌های مرتبط مورد تایید قرار گرفته است. یک سخنگوی وزارت کشور به خبرگزاری آلمان گفت که نتیجه نهایی در حال آماده‌سازی است.

روزنامه بیلد گزارش داده که مقررات محدودیت پروازهای ورودی به آلمان از هفته آینده اجرا خواهد شد. سایت اشپیگل‌آنلاین نیز نوشته است که شهروندان آلمان از ممنوعیت ورود به این کشور مستثنی شده‌اند. همچنین برای کسانی که به خاطر شغلشان ناچار به سفر بین دو کشور هستند و نیز برای دیپلمات‌ها این ممنوعیت وجود ندارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

پیش از این دولت آلمان به دنبال یک راه حل در سطح کل اروپا بود. یک سخنگوی دولت گفته بود که صدراعظم و وزرا می‌خواهند منتظر انجام گفت‌و‌گو درباره محدودیت پروازها در سطح اروپا شوند.

در حال حاضر مسافرانی که از کشورهای پرخطر وارد آلمان می‌شوند، باید تست منفی کرونا همراه داشته باشند. شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند پیش از ورود مسافران به هواپیما تست منفی را کنترل کنند.

کشورهای پرخطر، از جمله ایران آن‌هایی هستند که میزان ابتلای جدید به ویروس کرونا در عرض هفت روز و در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از ۲۰۰ نفر بیشتر باشد. لیست این کشورها در سایت مؤسسه روبرت کخ قابل دسترسی است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *