رسانه خبری پیامِ ایرانی

۳۰ مورد تازه ابتلاء به کرونا در چین که همگی از خارج آمده اندمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

چین روز شنبه ۴ آوریل، ثبت ۳۰ مورد قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ را اعلام کرد که بیانگر اضافه شدن ۱۹ مورد نسبت به روز گذشته بوده و با افزایش ثبت موارد ابتلاء از میان مسافران خارج از کشور و موارد ابتلای داخلی همراه است.

کمیته بهداشت ملی چین روز یکشنبه ۵ آوریل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از میان موارد تازه ابتلاء به کووید ۱۹، ۲۵ مورد از خارج از کشور بود، درحالی که آمار روز جمعه، ۱۸ مورد ابتلاء را نشان داد. همچنین در روز شنبه ۴ آوریل، پنج مورد جدید انتقال ویروس از داخل گزارش شده که همه در استان ساحلی جنوبی گوانگدونگ بوده و یک مورد از آمار ثبت شده در روز جمعه، بیشتر است.»

در حال حاضر، شمار موارد قطعی ابتلاء در چین، به ۸۱،۶۶۹ مورد رسیده، در حالی که تعداد کشته شدگان با سه مورد افزایش، به ۳۲۳۲ مورد رسیده است.

از سوی دیگر در استرالیا، داده‌های وزارت بهداشت حاکی از بالا رفتن موارد ابتلاء به کرونا تا مرز ۱۸۱ مورد در ۲۴ ساعت، تا ساعات اولیه صبح روز یکشنبه ۵ آوریل می‌باشد. مجموع موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در استرالیا به ۵۶۳۲ مورد رسیده و شمار مرگ و میر ناشی از این ویروس، ۳۴ مورد گزارش شده است.

این آمار نشان می‌دهد که میانگین آلودگی روزانه، کمتر از ۵ درصد یا حدود یک سوم آمار ثبت شده در استرالیا در اواسط ماه مارس است.

در تایلند، وزارت بهداشت عمومی، ۱۰۲ مورد تازه ابتلاء به کرونا ویروس و ۳ مورد مرگ را اعلام کرد که مجموع موارد ابتلاء در تایلند را به ۲۱۶۹ مورد رساند. ۲۳ مورد مرگ و میر در تایلند، از زمان انتشار ویروس در ژانویه ۲۳ ثبت شده است.

در اسرائیل، تعداد کشته شدگان به ۴۶ نفر افزایش یافته در حالی که شمار موارد ابتلاء به ۸۰۱۸ نفر رسید که از این تعداد، ۱۲۷ نفر در وضعیت بحرانی قرار دارند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.