رسانه خبری پیامِ ایرانی

بحران کرونا؛ محدودیت شدید در اسپانیا سه هفته تمدید می‌شود | جهان | DW


اسپانیا در کنار ایتالیا بیش از دیگر کشورهای اروپایی درگیر بحران شیوع ویروس جدید کرونا و پس از ایالات متحده دارای بیشتری موارد شناسایی مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ در جهان است.

بر این اساس برای کاهش سرعت گسترش و شیوع کرونا محدودیت‌های بسیار شدیدی بر شهروندان اسپانیا تحمل شده که اکنون قرار است برای چند هفته دیگر تمدید و حتی تشدید شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست‌وزیر اسپانیا روز گذشته (شنبه ۱۶ فروردین/ چهارم آوریل) در یک پیام تلویزیونی اعلام کرد که ساکنان این کشور باید تا ۲۵ آوریل در خانه بمانند.

پدرو سانچز می‌گوید هیئت دولت برای کسب موافقت پارلمان روز سه‌شنبه درخواست تمدید سه هفته‌ای وضعیت اضطراری و ادامه تدابیر محدود‌کننده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را ارائه خواهد کرد.

به گفته سانچز تمدید وضعیت اضطراری و ادامه محدودیت‌ها برای کاهش فشار بر سیستم بهداشتی و درمانی اسپانیا، که ظرفیت تخت‌های مراقبت ویژه آن تکمیل شده، ضرورت دارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مطابق فهرستی که دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز بر اساس آمار منابع مختلف کشورها ارائه می‌کند، تا ظهر یک‌شنبه ۱۷ فروردین بیش از ۱۲۶ هزار بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در اسپانیا شناسایی شده است.

شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ در اسپانیا نیز تا ظهر یک‌شنبه به نزدیک ۱۲ هزار نفر رسیده است. در این زمان ایتالیا با ثبت حدود ۱۵ هزار و ۳۶۰ مورد فوت بر اثر ابتلا به کرونا بیشترین میزان قربانیان را داشته است.

درخواست همبستگی با استناد به شعر سعدی

پدرو سانچز با خواندن بخشی از شعر مشهور سعدی، “بنی آدم اعضای یک پیکرند”، جوانان اسپانیا را نمایندگان “امیدو قدرت” در جامعه خواند و خطاب به آنها تاکید کرد موفقیت در مقابله با شیوع کرونا وابسته به یاری متقابل شهروندان است زیرا همه اجزای یک پیکر واحد هستند.

او با اشاره به بخش دیگری از این شعر خواهان انسجام و اتحاد جامعه شد و گفت کسانی که از درد دیگران متاثر نمی‌شوند سزاوار نیستند انسان خوانده شوند.

قرنطینه خانگی در اسپانیا دست‌کم تا ۲۵ آوریل ادامه می‌یابد

قرنطینه خانگی در اسپانیا دست‌کم تا ۲۵ آوریل ادامه می‌یابد

نخست‌وزیر اسپانیا همچنین خواهان همکاری‌های بین‌المللی برای مقابله با ویروس کرونا شد و خاطر نشان کرد که کل بشریت یک پیکر واحد است که اکنون در معرض خطر بیماری کووید- ۱۹ قرار گرفته است.

به رغم ادامه افزایش شدید شمار موارد ابتلا و قربانیان بیماری کووید- ۱۹ در اسپانیا، به نظر می‌رسد تدابیر شدید و محدودیت‌ها، که شامل ممنوعیت کامل خروج از خانه، مگر در موارد کاملا ضروری و استثنایی می‌شود، تا حدودی موثر بوده‌اند.

آغاز تاثیر محدودیت‌ها و کاهش قربانیان

شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ در اسپانیا روز شنبه برای دومین روز پیاپی اندکی کاهش یافته و ۸۰۹ نفر بوده است، این میزان دو روز پیش ۹۵۰ نفر ثبت شده بود.

موارد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا نیز در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر شنبه، گرچه همچنان حدود هفت هزار مورد و بسیار زیاد بوده، نسبت به روز قبل اندکی کاهش یافته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بحرانی‌ترین منطقه اسپانیا به لحاظ شیوع ویروس کرونا کلان‌شهر مادرید است. تا کنون ۲۹ درصد تمام موارد ابتلا و حدود ۴۰ در صد مرگ بر اثر بیماری کووید- ۱۹ در اسپانیا در پایتخت ثبت شده است. پس از مادرید منطقه کاتالونیا آلوده‌ترین بخش اسپانیا است.

چهار و نیم برابر شدن قربانیان در آمریکا طی یک هفته

در حالی که شمار قربانیان و موارد ابتلا در ایتالیا و اسپانیا رو به کاهش است این میزان در ایالات متحده آمریکا به شدت افزایش می‌یابد. مطابق آماری که شبکه سی‌ان‌ان منتشر کرده طی یک هفته گذشته شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا حدود چهار و نیم برابر شده است.

بر پایه فهرست دانشگاه جانز هاوپکینز تا ظهر یک‌شنبه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا ۳۱۲ هزار و ۲۴۵ نفر بوده و شمار قربانیان از هشت هزار و ۵۰۰ نفر فراتر رفته است. تا کنون بیشترین موارد ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ در جهان با فاصله زیاد نسبت به کشورهای دیگر در آمریکا ثبت شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

frederikshavn havn b dubs menu MesodermochelysProtein→Proteinسليمان الملاquilted coat lms.pnu اصفهان 4 maj frederiksberg 2021 father son golf tournament morocco usa soccer دانلود آهنگ رضا آموزگار به نام خیال باطلThe Idolmaster KRwoman lake lodge ایران عکس