رسانه خبری پیامِ ایرانی

آلمان و گمانه‌زنی بر سر واردات داروی درمان کرونا از کوبا | آلمان | DW


بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر در تلاش هستند به داروی درمان کرونا و واکسن‌ پیشگیری از ابتلا به این بیماری دست یابند. یکی از این شرکت‌ها، شرکت “پروفومد” است. شرکتی که دو شعبه، یکی در ایالت زاکسن در آلمان و شعبه دیگری در اتریش دارد. شرکتی با ۱۵۰ شاغل که بیشتر در تولید کالاهای پزشکی فعالیت می‌کند، اما تجربه‌ای در عرصه داروسازی ندارد.

شرکت “پروفومد” اکنون بر آن است که داروی “این‌فرک” را از کوبا وارد کند. همکاری این شرکت آلمانی با کوبا پدیده تازه‌ای نیست. اما این بار، موضوع بر سر واردات یک دارو است. داروی “این‌فرک” که در چین در همراهی با یک داروی دیگر در درمان بیماری کرونا موثر واقع شده است.

گئورگ شفر، رئیس شرکت “پروفومد” اعلام کرده که با مسئولان دولت فدرال و ایالت زاکسن بر سر واردات این دارو تماس گرفته است. تماس‌هایی که هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مشکلات قانونی کسب مجوز

پس از آنکه امکان واردات مستقیم داروی “این‌فرک” از چین فراهم نشد، گئورگ شفر تلاش کرد این دارو را برای درمان ۱۰۰۰ بیمار از کوبا سفارش بدهد.

شرکت کوبایی تولیدکننده “این‌فرک” اعلام آمادگی کرده که این میزان دارو را در مدت ۲۵ روز به آلمان تحویل دهد. اما مشکل مقررات حاکم بر آلمان است.

توافق شرکت پروفومد با شرکت کوبایی برای واردات داروی درمان کرونا

توافق شرکت “پروفومد” با شرکت کوبایی برای واردات داروی درمان کرونا

قانون صدور مجوز برای واردات و توزیع دارو در آلمان بر چند محور و از جمله موثربودن، کیفیت و عوارض جانبی تنظیم شده است. برای سنجش این موارد، لازم است که گزارش‌های پزشکی مربوط به این داروها در اختیار مسئولان وزارت بهداشت و اداره کنترل کیفیت داروها قرار گیرد.

داروی “این‌فرک” چیست؟

از این دارو تا کنون برای تقویت دستگاه ایمنی انسان در برابر بیماری‌هایی همچون تب دنگی، سرطان و هپاتیت بی و سی استفاده می‌شد. در چین از این دارو برای درمان بیماران کرونایی استفاده شده و نتیجه رضایتبخش بوده است.

ادواردو مارتینز، رئیس شرکت داروسازی کوبایی “بایوکوبافارما” در اواسط ماه مارس درباره داروی “این‌فرک” گفته بود که این دارو نمی‌تواند راه‌حلی برای بحران کرونا باشد.

به سخن دیگر، از این دارو می‌توان تنها برای درمان این بیماری استفاده کرد و نمی‌توان از آن به عنوان واکسن ضد کرونا بهره گرفت.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

آلمان برای صدور مجوز واردات چنین دارویی نیاز به تحقیق و اطلاعات بیشتری دارد. ماده موثر “اینترفرون آلفا” بنا به اظهارات مقامات مسئول امور درمانی آلمان، در بازار این کشور نیز وجود دارد.

گئورگ شفر، رئیس شرکت “پروفومد” اعلام کرده است که چنانچه نتواند مجوز ورود این دارو از کوبا را کسب کند، تلاش خواهد کرد که با جلب نظر مساعد مقامات وزارت بهداشت اسپانیا، این دارو را در آن کشور به بیماران عرضه کند.

گئورگ شفر اعلام کرده که در این باره تماس‌های اولیه با مقامات اسپانیایی نیز صورت گرفته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.