رسانه خبری پیامِ ایرانی

تاخت و تاز کرونا در میان مسئولان ایران….مشاور ظریف هم مبتلا شدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

به نظر می‌رسد بعد از اینکه شمار افراد آلوده به ویروس در ایران به بیش از ۱۵۰۰ نفر رسیده است، کرونا در حال گسترش در میان مقامات ایران است.

براساس گزارش رسانه‌های محلی، عصر دیروز ۲ مارس، ابتلای حسین شیخ الإسلام، مشاور سابق وزیر امور خارجه، به ویروس کرونا به عنوان مورد تازه‌ای از ابتلای مسئولان جمهوری اسلامی به کرونا اعلام گردید.

مصطفی فقیهی، مدیر وب سایت خبری انتخاب، در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «به من اطلاع داده شد که حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه نیزمبتلا به ویروس جدید کرونا شده است و به کاروان مسئولان مبتلا پیوسته است».

وی در توییت دیگری توضیح داد: «شیخ الاسلام یک سال است که دیگر مشاور وزیر نیست و در حال حاضر، معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد است».

ابتلای کارمند سازمان بهداشت جهانی در تهران به کرونا

علاوه بر این، سازمان بهداشت جهانی، روز دوشنبه ۲ مارس، از ابتلای یکی از کارمندان دفتر خود در تهران خبر داد. این سازمان در توئیتی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «اکنون مشخص شده است که یکی از کارمند سازمان بهداشت جهانی در دفتر ما در ایران، به کرونا مبتلا شده است.»

به طور همزمان، محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران و رئیس انجمن بانک‌ها، روز دوشنبه ۲ مارس، مرگ چهار تن از کارمندان بانک‌های ایران دراثر ابتلاء به ویروس کرونا را اعلام کرد. وی در اینستاگرام خود نوشت: «چهار کارمند بانک‌های ایران به علت آلوده شدن به کرونا، جان باختند.این افراد در بانک های بازرگانی، رفاه، مسکن و بانک ملی کار می کردند.

بیش از ۱۵۰۰ مبتلاء به ویروس

اعلام آمار تازه مرگ و میر مسئولان پس از درگذشت محمد میر محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نتیجه ابتلاء به کرونا و همچنین درگذشت محمدعلی رمضانی، نماینده مجلس در شنبه گذشته، صورت گرفت.

گزارش شده است که طی یک هفته گذشته، ابتلای شماری از مسئولان ایران از جمله معصومه ابتکار، مشاور رئیس جمهوری در أمور زنان، اعلام گردید.

وزارت بهداشت ایران روز گذشته اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۱۵۰۱ نفر افزایش یافته است. علی رضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت ایران، دوشنبه ۲ مارس در تلویزیون رسمی گفت که شمار این موارد ابتلاء به ۱۵۰۱ مورد و مرگ و میرها به ۶۶ مورد رسیده است.

وی همچنین گفت: «آلوده ترین استان ها در کشور عبارتند از: تهران، قم و گیلان هستند. تاکنون ۲۹۱ نفر از این بیماری بهبود یافته اند که نشان می‌دهد، ۱۱۶ مورد بهبودی در روز یکشنبه ۱ مارس بوده است.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.