رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۱۶ و ۱۷ فروردین ماه، جمعی از کارگران حمل زباله شهرداری دزفول در مقابل ساختمان شورای شهر این شهرستان، شماری از کارگران شاغل در شرکت «تهران بتن» مقابل ساختمان این کارخانه و همچنین گروهی از کارگران کنتورسازی ایران در مقابل استانداری استان قزوین، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، دیروز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران حمل زباله شهرداری دزفول در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان شورای شهر دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران معترض گفت: “بیشتر کارگران حمل زباله دزفول بالای ۱۵ سال سابقه کار دارند ولی دریافتی آن‌ها بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون ریال است که کفاف مخارج زندگیشان را نمی‌دهد”.

وی ادامه داد: “کارگران حمل زباله هشت ساعت در روز کار می‌کنند ولی برای آن‌ها چهار ساعت لحاظ می‌شود”.

این کارگر همچنین با بیان اینکه تهدید به اخراج از دلایل حاضر نشدن دیگر کارگران حمل زباله در تجمع است، افزود: “چهار ماه حقوق عقب افتاده از پارسال داریم و عیدی هم به ما پرداخت نشده است”.

یکی دیگر از کارگران اظهار داشت: “حقوقی که برای کارگران حمل زباله در نظر گرفته شده جوابگوی نیاز و مخارج زندگی آن‌ها نیست، ضمن اینکه حقوق کارگران دیگر شهرها افزایش یافته اما حقوق کارگران دزفول تغییری نکرده است”.

وی افزود: “جمع آوری زباله در شرایطی که اغلب کسب و کارها در شهر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند و در حالتی که کارگران با استرس در محل کار حاضر می‌شوند همچنان ادامه دارد”.

لازم به ذکر است که کارگران حمل زباله دزفول که حدود ۱۰۰ نفر هستند همچنین خواستار خارج شدن از نظارت پیمانکار و مدیریت شهرداری شدند.

تجمع کارگران شرکت تهران بتن

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت «تهران بتن» در اعتراض به تصمیم مدیران شرکت، برای انتقال محل کارشان به شهرستان آبیک، مقابل این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض با بیان اینکه این شرکت از زیرمجموعه‌ های شرکت سیمان فارس و خوزستان است، اعلام کردند: “این شرکت هم از زیرمجموعه‌های هلدینگ سیمان تامین متعلق به “شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی” است. از آنجا که “شرکت سیمان آبیک” واقع در استان قزوین هم از زیرمجموعه‌های شرکت سیمان فارس و خوزستان است، مدیران سیمان بتن با این استدلال که فعالیت‌های شرکت سودآوری لازم را ندارد قصد دارند محل کار ما را تعطیل کنند و کارگران را برای ادامه‌ی کار به سیمان آبیک بفرستند”.

کارگران با اشاره به اینکه با جابه‌جایی محل کار، باید زمان بیشتری از زندگی خود را برای تردد بین تهران و قزوین اختصاص دهند، افزودند: “این امر موجب سردرگمی و برهم ریختن برنامه‌ی زندگی ما می‌شود. شستا باتوجه به برخورداری مجموعه‌های صنعتی دیگر در تهران از این ظرفیت برخودار است که در تهران برای ما کاری را فراهم کند”.

کارگران در ادامه با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه سرویس‌های اداری در ایران مستهلک هستند، معطلی فراوانی را برای جابه‌جایی بین تهران و آبیک شاهد خواهیم بود، گفتند: “قاعدتا سرویس‌ها نمی‌توانند سر موقع حرکت کنند؛ بنابراین چند ساعت تاخیر در رسیدن به شرکت و بازگشت از آن در طول روز وجود خواهد داشت”.

تجمع کارگران کنتورسازی ایران

به گزارش خبرگزاری دانشجو، ظهر امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کنتورسازی ایرا با تجمع مقابل استانداری استان قزوین، خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.

بر اساس این گزارش، کارگران به دنبال تعطیل شدن شرکت توسط مدیرعامل آن در اولین روز کاری در سال جدید با درهای بسته مواجه شدند. این در حالیست که طبق قرارداد کارگران با این شرکت، کارگران تا آخر فروردین ماه می‌توانند مشغول به کار باشند.

لازم به ذکر است، هیچکدام از مسئولان تاکنون پاسخگوی مطالبات کارگران معترض نبودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.