رسانه خبری پیامِ ایرانی

آغاز گفت‌وگوی بایدن با جمهوری‌خواهان با هدف همکاری و ایجاد وحدت در داخل آمریکا


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

جین پساکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید روز دوشنبه ۱ فوریه گفت، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، با سناتور «سوزان کالینز آرمین» رهبر حزب جمهوری‌خواهان گفت‌وگو کرد.

این تماس ساعاتی پس از آن صورت گرفت که اعضایی از مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوری‌خواه طی نامه به بایدن از او خواستند تا بجای تلاش برای تصویب برنامه ۱٫۹ تریلیون دلاری جهت بهبودی وضعیت از پیامدهای بیماری کرونا، که تنها با استناد به رای دمکرات‌ها آن را دنبال کرده است، با اعضای حزب جمهوری‌خواهان نیز مشورت کند تا بهترین گزینه برای این برنامه اتخاذ و سپس تصویب شود.

درخواست تجدید نظر در طرح بهبودی اوضاع ناشی از پیامدهای کرونا

روز یکشنبه گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه در پیامی از رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا در برنامه خود برای بهبودی کشور از پیامدهای بیماری Covid-19 تجدیدنظر کند.

جمهوری‌خواهان از جو بایدن خواستند تا با آنها جلسه‌ای برای بحث و بررسی این طرح برگزار کند تا این طرح مورد توافق و حمایت اعضای دوحزب قرار گیرد

سوزان کولنز ولیزا مورکوسکی ومیت رومنی وهفت سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای به جو بایدن نوشتند که جمهوری‌خواهان امروز پیشنهاد خود را به رئیس جمهوری آمریکا خواهند داد.

این گروه همچنین در نامه خود برای بایدن شرح دادند که در این پیشنهاد بسیاری از اولویت‌های اعلام شده رئیس جمهور را منعکس می کند.

آنها افزودند: «معتقدیم با حمایت ما این طرح می تواند با حمایت دو حزب، خیلی سریع در کنگره به تصویب و تایید برسد».

اولین آزمون عملی جو بایدن برای متحد کردن آمریکا

میزان مقبولیت طرح بایدن در بین دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات آن هم در شرایط کنونی به مثابه آ.مونی اولیه برای عملکرد رئیس جمهوری جدید آمریکا که هم در کارزار انتخاباتی خود و هم پس از ادای سوکند به آمریکایی‌ها قول داد که با همه اختلافات سیاسی با همه همکاری کرده و رئیس جمهوری برای آمریکای منسجم و متحد خواهد بود.

در این میان برخی از جمهوری خواهان که جایگاه خود در سنا را از دست داده بودند، پیشاپیش هزینه این طرح را زیر سوال برده‌اند اما برخی دیگر از همین حزب خواستار اقدامی هدفمندتر شده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.