رسانه خبری پیامِ ایرانی

از حاکمیت، ثبات و امنیت عراق حمایت می‌کنیم


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج که به بغداد سفر کرده است، روز دوشنبه ۱ فوریه ۲۰۲۱ در یک مصاحبه مطبوعاتی بر اهمیت تقویت روابط میان کشورهای این شورا با عراق تأکید کرد.

او در کنفرانس مطبوعاتی که درمقر وزارت امور خارجه عراق در بغداد برگزار شد، بر امنیت، ثبات و شکوفایی اقتصادی عراق تاکید کرد.
الحجرف گفت که ثبات سیاسی، امنیتی و اقتصادی عراق نه تنها برای امنیت همه کشورهای شورای همکاری خلیج مهم است بلکه برای همه منطقه مهم و ضرورى است.

حمایت از حاکمیت عراق

دبیر کل شورای همکاری خلیج با اشاره به اهمیت روابط استراتژیک کشورهای عربی خلیج با عراق که بیانیه چهل و یکمین اجلاس این شورا بر آن تاکید شد، این کشورها بار دیگر بر لزوم حمایت از امنیت و حاکمیت عراق و تلاش‌ بغداد در مبارزه با تروریسم ‎ و بسط قانون و حاکمیت این کشور در همه سرزمین خود تاکید می‌کنند.

از سوی دیگر، فواد حسین ، وزیر امور خارجه عراق ، گفت، کشورهای حوزه خلیج از ثبات و امنیت کشور متبوعش حمایت می کنند.

وزیر خارجه عراق، با اشاره به برنامه دیدارهای دبیرکل شورای همکاری از عراق بر اهمیت این دیدار تأکید کرد.

او همچنین به لزوم هماهنگی با کشورهای عربی به منظور ثبات منطقه‌ای اشاره کرد.

وزیر خارجه عراق اظهار داشت که در ملاقات با الحجرف، در باره موضوع مبارزه با تروریسم، رویارویی عراقی‌ها با بقایای داعش و همچنین مقابله با تروریست‌هایی که برای ایجاد بی‌ثباتی در عراق تلاش می‌کنند، بحث و گفت‌وگو کرد».

عراق از زمان تصدی مصطفی الکاظمی پست نخست وزیری در رویکرد سیاست خارجی تغیراتی داده و تصمیم گرفت به کشورهای عربی و کشورهای خلیج نزدیک شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.