رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در اروپا؛ مقاومت علیه محدودیت‌ها بالا می‌گیرد | جهان | DW


شهر وین، پایتخت اتریش با وجود ممنوعیت تجمعات، شاهد تظاهراتی ۱۰هزار نفری علیه محدودیت‌های کرونایی بود. پلیس اتریش می‌گوید، تعداد قابل توجهی از تجمع‌کنندگان ماسک نداشتند و فاصله مقرر را نیز رعایت نمی‌کردند.

مخالفان قصد داشتند جلوی پارلمان تجمع کنند اما جلوی آنها گرفته شد. وزارت کشور اتریش می‌گوید دستکم ۱۰ نفر دستگیر شده‌اند و برای ۸۰۰ نفر دیگر به دلیل نقض مقررات کرونا پرونده قضایی گشوده شده است.

به گزارش رادیو “دویچلند فونک”،  تعداد زیادی از نئونازی‌ها و هولیگان‌ها نیز در صفوف تظاهرکنندگان حضور داشته‌اند. این تجمع ممنوعه به فراخوان وزیر کشور سابق و اعضای حزب محافظه‌کار آزادی اتریش (FPÖ) برگزار شد. اداره پلیس وین از مصدومیت ۴ مامور خود در جریان زد و خوردها خبر داد.

Belgien Corona-Pandemie /Protest gegen Maßnahmen

تظاهرات علیه مقررات کرونا در بروکسل – یکشنبه ۳۱ ژانویه

در بروکسل‌، پایتخت بلژیک نیز حدود ۵۰۰ نفر در جریان دو تجمع غیرقانونی دستگیر شدند. سازمان دهندگان، میدان “اتمیوم” را که نماد بروکسل است و میدان روبروی ایستگاه مرکزی قطار را برای تجمع انتخاب کرده بودند. هر دو میدان از سوی پلیس تخلیه شد.

در میان تظاهرکنندگان بلژیکی نیز گروه‌هایی از آشوبگران باشگاه‌های فوتبال به چشم می‌خوردند. تصاویری که پلیس منتشر کرده، چاقو، مواد محترقه و وسایل قابل انفجار ضبط شده از سوی اوباش را نشان می‌دهند.

در آمستردام نیز با وجود هشدار پلیس، تظاهراتی ۶۰۰ نفری برگزار شد که با دخالت ماموران از هم پاشید. دستکم ۳۰ نفر دستگیر شده‌اند اما این مرتبه، تجمع به آشوب و درگیری نیانجامید.

یک هفته قبل و پس از تصمیم دولت هلند در تشدید مقررات و محدودیت‌ها کرونایی، تظاهرات مخالفان به یک درگیری و غائله تمام عیار مبدل شده بود.

Niederlande Proteste in Amsterdam gegen Corona-Maßnahmen

درگیری تجمع کنندگان و پلیس در آمستردام – ۲۶ ژانویه

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.