رسانه خبری پیامِ ایرانی

تنها در یک شهرستان یمن ۱۰۰۰ پیکارجوی حوثی کشته شده‌اند


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

در حالی که بسیاری از خانواده‌های یمنی خواستار مشخص شدن سرنوشت فرزندانشان که از سوی پیکارجویان حوثی مجبور به حضور در میدان‌های جنگ شده‌، هستند، یک نمایشگاه عکس که از سوی شبه‌نظامیان حوثی برگزار شد، فاش کرد تنها از یکی از شهرستان‌های صنعاء پایتخت اشغال شده یمن، هزار نفر در جنگ کشته شده‌اند.

اهالی شهرستان معین که دومین شهرستان پرجمعیت استان صنعا است، حوثی‌ها را به ربایش فرزندان و بستگان جوان و خردسالشان و ارسال آنها به دوره‌های آموزشی نظامی متهم کردند. این ربوده‌شدگان پس از آن به میادین جنگ اعزام و در آنجا کشته شده‌اند.

این اعتراضات مردمی پس از آن مطرح شد که ده‌ها خانواده شهرستان معین، تصاویر فرزندان کشته شده خود را روی دیوار ساختمان جدید التاسیس پارلمان حوثی‌ها مشاهده کردند. همزمان با ادامه ساخت و ساز در ساختمان جدید پارلمان حوثی‌ها، تصاویری از صدها پیکارجوی کشته شده روی دیوار آن نصب شد.

در میان ۱۰۶۰ عکسی که روی دیوار پارلمان نصب شد، بخش اعظم کشته‌شدگان از اهالی شهرستان معین بودند. حوثی‌ها به مانند ایرانی‌ها هر از چندگاهی با عکس کشته‌شدگانشان نمایشگاه برگزار می‌کنند.

همزمان احمد بن عوض بن مبارک وزیر امور خارجه دولت قانونی یمن اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی کماکان به استفاده از کودکان در فعالیت‌های نظامی و ارسال آنها به میادین جنگ و به کارگیری کودکان به عنوان سپر انسانی ادامه می‌دهند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.