رسانه خبری پیامِ ایرانی

سفر ۱۳۰ هزار شهروند اسرائیلی به امارات از زمان امضای توافق ابراهیمی


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

ایتان نائه رئیس هیات اسرائیلی در امارات متحده عربی گفت که از زمان امضاء توافق ابراهیمی میان تل‌آویو و ابوظبی در سپتامبر ۲۰۲۰، بیش از ۱۳۰ هزار شهروند اسرائیلی از امارات دیدن کرده‌اند.

نائه پیش‌بینی کرد با به سرانجام رسیدن اقدامات مربوط به مبارزه با ویروس کرونا در دو کشور، شمار گردشگران بیشتر شده و در فصل زمستان حدود ۵۰ هزار اسرائیلی در ماه به امارات سفر کنند.

او همچنین به وجود ارتباط هوایی میان دو کشور اشاره کرده و گفت که کالاهایی از این دالان طی چند ساعت بین دو کشور رد و بدل شده‌اند، این در حالی است که مسیر دریایی انتقال کالا میان امارات و اسرائیل ۱۶ روز زمان می‌برد.

رئیس هیات اسرائیلی در امارات متحده عربی گفت که با توجه به قرار گرفتن امارات در شرق شبه‌جزیره عربی و حضور اسرائیل در غرب آسیا، این دو کشور می‌توانند با هم مسیری را ایجادکنند که به همه دنیا دسترسی داشته باشد.

او درباره روابط تجاری دو کشور هم توضیح داد که تل‌آویو و ابوظبی در پی تقویت و توسعه این روابط هستند، زیرا که ویژگی‌هایی که این دو کشور دارند، یک ارزش افزوده به این همکاری می‌دهد. به گفته او اسرائیل توافقات تجاری با غرب شامل ایالات متحده و اتحادیه اروپا دارد و امارات دروازه ورود به بازارهای شرق است.

امارات متحده عربی و اسرائیل ۱۶ آگوست ۲۰۲۰ با میانجی‌گری دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا توافق صلح امضاء کرده و اعلام کردند که در همین راستا در تمامی سطوح دیپلماتیک، اقتصادی و فرهنگی با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند. توافق مشابهی همان زمان میان اسرائیل و پادشاهی بحرین هم امضاء شد و از این توافقات در ادبیات سیاسی با نام «توافق ابراهیمی» یاد شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.