رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کشته و زخمی شدن دو شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در سراوان


خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه هفته گذشته ۷ بهمن‌ماه، دو شهروند در شهرستان سراوان در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹، دو شهروند در مرز کله گان شهرستان سراوان در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی کشته و زخمی شدند.

هویت شهروند کشته شده “ناصر فاضلی” عنوان شده و از هویت فرد مجروح اطلاعی در دسترس نیست.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “ناصر به همراه خواهر زاده اش با موتورسیکلت در حال عبور بوده که ماموران امنیتی به سمت آنها تیراندازی کردند”.

این منبع افزود: ”در این تیراندازی ناصر با اصابت مستقیم گلوله کشته شده و خواهر زاده او نیز به شدت مجروح و توسط مردم به بیمارستان منتقل شده است”.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.