رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ وکلای جدیدی را برای مقابله با استیضاح معرفی کرد


منبع: دبی-العربیه .نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، دو وکیل جدید را برای دفاع در دادگاه استیضاح سنا معرفی کرد، دفتر ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که وکلا «دیوید شوئن و بروس کاستور» ریاست تیم وکلا را برای دفاع از ترامپ در دادگاهی که از ۹ فوریه آغاز می‌شود به عهده خواهند داشت.

بر اساس اعلام دفتر رئیس‌جمهوری پیشین، شوئن قبلا به ترامپ و مشاوران در آماده‌سازی مراحل رسیدگی کمک کرده بود.

یک منبع مطلع روز شنبه به رویترز گفت که «بوچ بوورز و دبورا باربری»، دو وکیل کارولینای جنوبی دیگر در تیم وکلای ترامپ نیستند.

مجلس سنای آمریکا، قرار است طرح استیضاح ترامپ، مصوب ۱۳ ژانویه توسط مجلس نمایندگان را به اتهام «تحریک به آشوب هواداران در ۶ ژانویه» بررسی کند که منجر به کشته شدن ۵ نفر شد.

ترامپ قرار است روز سه‌شنبه به اتهامات استیضاح پاسخ بدهد. ۴۵ جمهوری‌خواه در مجلس سنا هفته گذشته از تلاش ناموفق برای متوقف کردن دادگاه استیضاح ترامپ حمایت کردند.

شوئن یکی از وکلای جدید ترامپ، پیش از این وکیل راجر استون مشاور سابق ترامپ بود که در نوامبر ۲۰۱۹ به دلیل دروغ گفتن به پارلمان درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ تحقیق کرده بودند، محکوم شد. ترامپ در دسامبر سال ۲۰۲۰ ، هفته ها قبل از ترک دفتر در ۲۰ ژانویه ، استون را عفو کرد. کاستور نیز دیگر وکیل جدید ترامپ، وکیل دادگستری سابق پنسیلوانیا است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.