رسانه خبری پیامِ ایرانی

حمله حوثی‌ها به فرودگاه عدن با موشک‌های ایرانی انجام شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن یکشنبه ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱ با بیان این‌که حمله شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه بین‌المللی عدن با موشک‌های ساخت ایران انجام شده است، بر ضرورت اقدام جامعه بین‌المللی در «گروه تروریستی» خواندن شبه‌نظامیان حوثی تاکید کرد.

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی در دولت قانونی یمن در سلسله توئیت‌هایی نوشت « یک ماه از جنایت تروریستی بزرگ شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران که طی آن رئیس و اعضای دولت را هنگام ورود به فرودگاه بین‌المللی عدن با چندین موشک‌ ساخت ایران هدف قرار دادند، گذشت، این حمله موشکی بی‌اعتنا به حریم فرودگاه و سرنوشت صدها تن از شهروندانی که لحظه هجوم در آن حضور داشتند، انجام شد».

او در ادامه گفت که این حمله یکی از بزرگترین جنایت‌های شبه‌نظامیان تروریست حوثی از زمان کودتای آنها علیه دولت یمن تاکنون است که حجم اقدامات جنایت‌کارانه، فجیع و خونین این گروه شبه‌نظامی را نشان می‌دهد که فرقی با سایر گروهای تروریستی نداشته و حقیقت موضع این گروه درباره صلح را آشکار کرده است.

الاریانی گفت حمله موشکی حوثی‌ها به فرودگاه عدن که محکومیت‌های گسترده و بی‌سابقه کشورهای برادر و دوست را به دنبال داشته، تاکیدی است بر ضرورت اقدام جامعه بین المللی برای متوقف کردن جنایت‌های این گروه شبه‌نظامی که همچنان جان یمنی‌ها را می‌گیرد و نیز قرار دادن فرماندهان شبه‌نظامی حوثی در فهرست تروریسم و تضمین عدم گریز آنها از مجازات است.

شایان ذکر است که فرودگاه عدن در ۳۰ دسامبر ۲۰۲۰ هنگام ورود هواپیمای حامل رئیس و اعضای دولت یمن از سوی شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران هدف حمله تروریستی موشکی قرار گرفت که در آن ۲۶ تن کشته و نزدیک به ۱۱۰ نفر از جمله مسئولان دولتی، اصحاب رسانه، دست‌اندرکاران فرودگاه و مسافران حاضر در آن زخمی شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.