رسانه خبری پیامِ ایرانی

احضار مختار ابراهیمی به دادگاه انقلاب مراغه<![CDATA[1 ساعت

استان وایر- رسانه‌های محلی در استان آذربایجان شرقی خبر داده‌اند که «مختار ابراهیمی» از فعالان مدنی در شهرستان مراغه به دادگاه انقلاب این شهر احضار شده است.

بنا بر این گزارش‌ها و  بر اساس ابلاغیه الکترونیکی که  از طریق سامانه قوه قضاییه برای این فعال آذربایجانی ارسال شده از او خواست‌اند  در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، جهت رسیدگی به اتهامات انتسابی در شعبه دادگاه انقلاب دادگستری مراغه مراجعه کند.

 این فعال مدنی به «عضویت در دسته یا جمعیت یا شعبه جمعیت‌هایی که در داخل کشور با هدف برهم زدن امنیت کشور تشکیل شده است» متهم شده است.

شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مراغه به ریاست بازپرس «امیر غفاری» در تاریخ ۱۴ دی‌ماه با صدور «قرار نهایی» بر علیه مختار ابراهیمی و میر موسی ضیاء گرگری، پرونده این دو فعال آذربایجانی را به دادستانی ارسال کرده بود.

آقای ابراهیمی  ۵ شهریور توسط نیروهای امنیتی  در محل کارش در مراغه بازداشت و پس از تحمل ۲۱ روز بازداشت ۲۶ شهریور به زندان این شهر منتقل شده بود. وی در نهایت با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد گردید.

این احضار در ادامه ارسال ابلاغیه و صدور احکام حبس برای فعالین آذربایجانی در یک ماه گذشته رخ داده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.