رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشته شدن محمد عاطف رئیس کمیته رهبری جمعیت اصلاح در کابل


منبع: دبی-العربیه .نت فارسی

منابع امنیتی افغانستان از کشته شدن محمد عاطف رئیس کمیته رهبری جمعیت اصلاح افغانستان در یکی از سه انفجار امروز سه شنبه ۲ فوریه در کابل خبر دادند.

درهمین حال دفتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، با نشر بیانیه‌ای کشته شدن محمد عاطف، رئیس کمیته رهبری جمعیت اصلاح افغانستان را تایید کرده است.

عبدالله عبدالله با تمجید و قدردانی از نقش محمد عاطق او را یکی از علمای خوب و شخصیت برازنده علمی و مذهبی افانستان توصیف کرد.

رئیس شورای عالی مصالحه گفت که عاطف، پشتیبان صلح و آشتی و میراث و آثار گران‌قدری از خود برجا گذاشته است.

عبدالله افزود که عاطف در ارایه قرائت معتدل از اندیشه‌های والای اسلامی نقش اثرگذار داشته است.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفت، انفجار اول در منطقه «جوی‌شیر» مربوط حوزه دوم امنیتی کابل رخ داد که دو سرباز افغان زخمی شدند.

فرامرز اضافه کرد، انفجار دوم در ساحه «سلیم کاروان» مربوط حوزه چهارم امنیتی کابل رخ داد که در نتیجه دو غیرنظامی کشته شدند و دو غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

مسئولیت این دو انفجار را تا کنون کدام فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

گفتنی است که این انفجارها در شرایطی رخ داده که موتر(خودرو) حامل خشنود نبی‌زاده رئیس دفتر وزیر دولت در امور صلح این کشور نیز بامداد دوشنبه ۱ فوریه ۲۰۲۱ در شهر کابل هدف حمله انفجاری قرار گرفت، اما تلفاتی در قبال نداشت.

همچنان روز شنبه هفته جاری در نتیجه دو انفجار در کابل چهار تن زخمی شدند و در نیتجه انفجار یک موتر (خودرو) بمب‌گذاری شده در ننگرهار در شرق افغانستان، هشت سرباز امنیتی کشته شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.