رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت و انتقال رحیمه کرد تمیمی به زندان زاهدان


خبرگزاری هرانا – رحیمه کرد تمیمی شهروند اهل زاهدان، روز شنبه ۱۱ بهمن، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر در منزل خود بازداشت و به زندان زاهدان منتقل شد. گفته می‌شود همسر وی فعال سیاسی بوده و بازداشت خانم تمیمی به دلیل تداوم ارتباط او با همسرش صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، رحیمه کرد تمیمی شهروند اهل زاهدان، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر در منزل خود بازداشت شد.

در این گزارش آمده است که خانم تمیمی روز جمعه ۱۰ بهمن به اداره اطلاعات زاهدان احضار شد. در پی عدم مراجعه وی، ماموران اداره اطلاعات او را در منزل شخصی‌اش بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل کردند.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست؛ با این حال گفته می‌شود همسر وی فعال سیاسی بوده و بازداشت خانم تمیمی به دلیل تداوم ارتباط او با همسرش صورت گرفته است.

در ادامه این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “خانم تمیمی به مدت ۲۴ ساعت در قرنطینه اداره اطلاعات زاهدان بازداشت بوده و پس از آن به یکی از بندهای زندان زنان منتقل شده و از بند نگهداری او اطلاعی در دسترس نیست”.

این منبع در ادامه گفت: “کودک خانم تمیمی ۵ ماهه است و توسط پدربزرگش نگهداری می شود؛ این کودک مشکل قلبی دارد و پس از تولد قلب او سوراخ بوده و وضعیت جسمانی او نامساعد است”.

وی ۶ ماه قبل نیز در زمان بازگشت به ایران توسط اداره اطلاعات بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود. خانم تمیمی نهایتا پس از سه روز بازداشت به دلیل نزدیک شدن به دوران وضع حمل با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.