رسانه خبری پیامِ ایرانی

درآمد «فایزر» از فروش واکسن کرونا امسال به ۱۵ میلیارد دلار می‌رسدشرکت داروسازی «فایزر» روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن اعلام کرد که درآمدش از فروش واکسن کرونا در سال ۲۰۲۱ به حدود ۱۵ میلیارد دلار خواهد رسید که معادل یک چهارم کل درآمد سالانه آن خواهد بود.

شرکت «فایزر» می‌گوید که در سال جاری میلادی و همزمان با تلاش جهانی برای کنترل شیوع ویروس کرونا حدود دو میلیارد دوز واکسن تولید خواهد کرد.

تاکنون بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده و رقم مبتلایان نیز به بالای ۱۰۰ میلیون تن رسیده است.

شرکت «فایزر» گفت که تا روز ۳۱ ژانویه ( ۱۲ بهمن) ۲۹ میلیون دوز واکسن به آمریکا و ۶۵ میلیون دوز به سایر کشورهای جهان تحویل داده است. این شرکت قرار است تا پایان ماه مه امسال ۲۰۰ میلیون دوز دیگر به آمریکا تحویل دهد.

شرکت «فایزر» برای تحقق این هدف باید هر هفته حدود ۱۰ میلیون دوز تحویل دهد که طبق آمارهای خبرگزاری رویترز دو برابر رقمی است که این شرکت تا پایان ماه ژانویه به آمریکا تحویل می‌داد.

تحت تاثیر تغییراتی که اخیرا با هدف افزایش تولید در کارخانه‌های این شرکت در اروپا صورت گرفت میزان تحویل واکسن به اتحادیه اروپا کاهش یافته است. «بیو.ان.تک» شریک «فایزر» روز دوشنبه اعلام کرد که این مشکلات برطرف شده و قادر است حجم مورد توافق از واکسن کرونا را به اتحادیه اروپا تحویل دهد.

محصول مشترک شرکت‌های «بیو.ان.تک» و «فایزر» اولین واکسنی بود که از آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا مجوز تولید گرفت.

شرکت فایزر تخمین می‌زند که درآمدش در سال ۲۰۲۱ بین ۵۹.۴ تا ۶۱.۴ میلیارد دلار باشد و حدود ۲۵ درصد از این رقم مربوط به فروش واکسن کرونا خواهد بود.

در سال ۲۰۲۰ درآمد «فایزر» حدود ۴۲ میلیارد دلار و فقط ۱۴ درصد آن درآمد حاصل از واکسن پرفروش‌ ذات‌الریه محصول این شرکت بود.

براساس این ارزیابی مالی جدید، بهای سهام شرکت فایزر در سال ۲۰۲۱ بین ۳.۱ تا ۳.۲ دلار افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ ش.ر/ک.رمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.