رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی


خبرگزاری هرانا – کارگران فضای سبز شهرداری منطقه‌ سه خرم ‌آباد در استان لرستان از معوقات مزدی ۷ ماهه‌ خود خبر دادند. همچنین کارگران کارخانه رنگ‌سازی پارس پامچال واقع در شهر صنعتی قزوین ۵ ماه حقوق و ۸ ماه بیمه پرداخت نشده طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه رنگ‌سازی پارس پامچال واقع در شهر صنعتی قزوین از پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق و ۸ ماه بیمه و سایر مطالبات صنفی خود خبر دادند.

کارگران این واحد صنفی گفتند: “نزدیک به ۱۱۰ کارگر در کارخانه پارس پامچال در بخش تولید مشغول کارند که در سال جاری پنج ماه حقوق و ۸ ماه بیمه معوقه طلبکارند”.

به گفته کارگران این کارخانه، از چند ماه پیش فعالیت تولیدی کارخانه به دلیل تامین نشدن مواد اولیه به حداقل رسیده و این موضوع کارگران را نگران امنیت شغلی خود کرده است.

کارگران پارس پامچال خواستار دریافت مطالبات معوقه خود و از سرگیری فعالیت تولیدی کارخانه هستند اما مسئولان ذیربط و کارفرما پاسخ قانع‌کننده‌ای به کارگران نمی‌دهند.

در این زمینه یکی از کارگران کارخانه پارس پامچال گفت: “به تعویق افتادن مطالبات مزدی درحالی‌ست که پیش از این کارفرما در آخرین دور از اعتراض کارگران کارخانه وعده پرداخت بخشی از مطالبات کارگران را داده بود”.

این کارگر با بیان اینکه برای دریافت معوقات مزدی خود بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده‌ایم اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم، با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته کارگران در اعتراض به معوقات مزدی با ممانعت از خروج محصولات تولیدی به خارج از کارخانه به نوعی اعترض صنفی خود را به کارفرما اعلام کردند که در نتیجه آن کارفرما وعده پرداخت بخشی از مطالبات را تا ابتدای هفته جاری را داد اما با وجود انتظار کارگران، معوقات هنوز پرداخت نشده است.

گفته این کارگر: “در روزهای گذشته او و سایر همکارانش بارها به نهادهای مسئول ازجمله فرمانداری و اداره کار شهرستان البرز مراجعه کرده و خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شده‌اند اما پاسخی دریافت نکرده‌اند”.

او در خصوص وضعیت تولید در کارخانه پارس پامچال، گفت: “فعالیت کارخانه پارس پامچال از حدود ۵۰ سال پیش برای تولید محصولات رنگ و رزین آغاز شده و هم‌اکنون بازار خوبی هم در داخل و هم در دیگر کشورها دارد اما در حال حاضر ظرفیت تولیدات کارخانه به حداقل رسیده است”.

وی افزود: “از دیگر مشکلات کارگران پارس پامچال پرداخت نشدن حق بیمه تامین اجتماعی است که از خرداد ماه به تاخیر افتاده است. با وجود اقساطی شدن بدهی‌های بیمه‌ای کارخانه به تامین اجتماعی، بازهم کارفرما در پرداخت بخشی از اقساط بیمه کارگران کوتاهی می‌کند”.

معوقات مزدی کارگران فضای سبز شهرداری منطقه‌ ۳ خرم ‌آباد

به گزارش تسنیم، کارگران فضای سبز شهرداری منطقه‌ ۳ خرم ‌آباد در استان لرستان از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

یکی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۳ خرم‌آباد اظهارداشت: “پس از گذشت بیش از هفت ماه هنوز حقوق نگرفته‌ایم و شهردار نیز مطرح کرده که فعلا پولی برای پرداخت نداریم و باید تا ۱۵ اسفند ماه صبر کنیم”.

وی افزود: “داخل محوطه شهرداری نیز یک بنر با این مضمون که تا ۱۵ اسفند ماه هیچ پیمانکاری برای طلب مراجعه نکند، نصب کرده‌اند که با این اوصاف فعلا خبری از حقوقمان نیست”.

یکی دیگر از کارگران اظهارداشت: “از خرداد ماه تاکنون حقوق نگرفته‌ایم و هر روز باید شرمنده زن و بچه و سفره خالی‌مان باشیم، مگر چقدر می‌توانیم از دیگران پول قرض بگیریم، مسئولان برای چند لحظه هم که شده به این فکر کنند در این اوضاع گرانی، زندگی یک خانواده با چند فرزند که هفت ماه پول ندارند چگونه می‌گذرد!”منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.