رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تمدید قرار بازداشت امیر چمنی در تبریز


خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز به مدت یک هفته تمدید شد. آقای چمنی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه پس از احضار به پلیس فتای این شهر بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، قرار بازداشت امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز به مدت یک هفته تمدید شد.

آقای چمنی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین پس از احضار به پلیس فتای شهر تبریز بازداشت شده بود. وی پس از مراجعه به مرکز پلیس فتا، طی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود از بازداشت و انتقالش به دادستانی تبریز خبر داده بود.

این فعال مدنی پس از دستگیری، نهایتا از پلیس فتای این شهر به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز منتقل شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه وی اطلاعی در دست نیست.

امیر چمنی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

آقای چمنی در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. او در تاریخ ۲۶ آذرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان تبریز شد و در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه همان سال از زندان تبریز آزاد شد.

او پیشتر نیز در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد. حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.