رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در میناب


خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن‌ماه، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان، یک شهروند جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رسانک، روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۹۹، بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی به سمت یک خودرو در شهرستان میناب، یک شهروند سوخت بر جانباخت.

شهروند مذکور که هویتش در این گزارش خلیل عنوان شده، اهل روستای سرمست در دهستان بندرزک از توابع شهرستان میناب است.

در این گزارش آمده است خودروی این شهروند به دلیل تیراندازی نیروهای نظامی منحرف و دچار آتش‌سوزی شده و سرنشین دیگر این خودرو از این حادثه جان سالم به در برد.

سالانه ده‌ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه امسال با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.