رسانه خبری پیامِ ایرانی

جشنواره فیلم فجر؛ از غیبت علی انصاریان تا انتقاد از عکس‌های یادگاری


  • نیما کریمی
  • روزنامه‌نگار

l

سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر امسال از پس سایه سنگین کرونا و آسمان خاکستری از ابر آلودگی هوا در تهران آغاز به کار کرد. جشنواره‌ای که از روزها قبل گرفتار گمانه‌ها و البته حواشی زیادی شد؛ از زمان و شکل و شیوه برگزاری این رویداد سالانه فرهنگی گرفته تا حواشی حذف چند فیلم و اصرار چهره‌های شناخته شده سینما و تلویزیون برای ثبت عکس دسته‌جمعی “بدون ماسک” در حافظه دوربین‌‌های بی‌شمار عکاسان.

معلوم نیست که با توجه به فصل زمستان و موج جدید کرونا در ایران و البته هشدارهای مقامات بهداشتی این جشنواره به روز پایانی خود برسد یا نه با این‌حال آنطور که وزیر فرهنگ و ارشاد ایران می‌گوید تعطیلی جشنواره‌ها به “صلاح جامعه” نبوده است.

در روزهای پایانی آبان‌ماه امسال و در میانه شدت همه‌گیری ویروس کرونا در ایران، زمزمه‌های تعویق زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر و یا حتی لغو این رویداد سالانه سینمایی به گوش رسید. محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در آن زمان از احتمال برگزاری جشنواره فیلم فجر در بهار سال ۱۴۰۰ و احتمال تلفیق آن با جشنواره “جهانی فیلم فجر” خبر داده بود . برخی خبرگزاری‌های داخلی هم گمانه‌زنی‌ها درباره موکول شدن برگزاری جشنواره فیلم فجر به بهار ۱۴۰۰ را با توجه به “تقویم انتشار فراخوان جشنواره” و “زمان‌بندی پذیرش آثار” نزدیک به تصمیم نهایی مدیران سینمایی دانستند.

اوایل آذرماه بود که خبرگزاری صداوسیما از قول یک منبع آگاه نوشت “جشنواره فیلم فجر امسال بهمن ماه برگزار نخواهد شد و احتمال دارد زمان برگزاری آن به بهار ۱۴۰۰ موکول شود”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.