رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | احضار سازندگان کلیپ مزاحمت خیابانی به دادسرای مشهد


خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه، به دنبال انتشار کلیپ مزاحمت خیابانی، عوامل ساخت این ویدیو به دادسرای مشهد احضار شدند. این ویدیو که در قالب دوربین مخفی توسط عده ای جوان ساخته شده، نمونه بارز وجود حجم کثیری از خشونت های لفظی جنسی در خیابان های ایران و عدم امنیت روانی زنان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹، سازندگان کلیپ آزار یک دختر در مشهد، به دادسرا این شهر احضار شدند.

مهدی حقدادی جانشین معاون دادستان مشهد با ادعای اینکه ما آنها را احضار نکرده و برای بررسی این موضوع به دادسرا دعوت کردیم، گفت: “عوامل تهیه این کلیپ برای معرفی و بیان معضلات فرهنگی، اجتماعی نیاز به راهنمایی و هدایت‌هایی داشتند که با هماهنگی دستگاه‌های دیگر، به نهادهای متولی امر فرهنگی معرفی شدند تا هنگام تهیه کلیپ‌ها، راهنمایی‌های لازم را کسب کنند.”

در روزهای گذشته کلیپی با عنوان “دوربین مخفی آزار یک دختر در مشهد” در فضای مجازی منتشر شد. این ویدیو که در قالب دوربین مخفی توسط عده ای جوان ساخته شده، نمونه بارز وجود حجم کثیری از خشونت های لفظی جنسی در خیابان های ایران و البته عدم امنیت روانی زنان است؛ معضلی که به گفته کارشناسان از قعر کمبود های جنسی در جامعه و در پی عدم وجود آموزش های مناسب در این راستا نشات می گیرد.

در حالی که انتشار این ویدیو توسط صفحه اینستاگرامی “استودیو ون” مورد توجه بسیاری قرار گرفته بود، صفحه مذکور این ویدیو و سایر ویدیوها را از آرشیو پست های خود حذف کرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.