رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۱۶ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۳ شهر از جمله تبریز، تهران، اراک، کرمانشاه، رشت، اردبیل، مشهد، خرم آباد، ایلام، اصفهان، بابل، کرج و شوشتر، در مقابل ساختمان اداره تامین اجتماعی شهر خود، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان تالار بورس در تهران، تنی چند از کارگران پتروشیمی شیمی بافت ماهشهر در مقابل درب اصلی این شرکت و گروهی از کارگران گروه صنعتی شیشه کاوه در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۹، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهرهای تبریز، تهران، اراک، کرمانشاه، رشت، اردبیل، مشهد، خرم آباد، ایلام، اصفهان، بابل، کرج و شوشتر در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان اداره کل تامین اجتماعی شهر خود و در تهران در مقابل سازمان تامین اجتماعی، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

بازنشستگان معترض اهم مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی عنوان کردند.

بازنشستگان ضمن در دست داشتن بنرهای اعتراضی، شعارهایی از قبیل “بازنشسته بیدار است، از تبعیض بیزار است”، ” خطر فقر ۱۰ میلیون، حقوق ما ۲ میلیون”، “بازنشسته می میرد، ذلت نمی پذیرد”، “حقوق ما ریالیه، هزینه‌ها دلاریه” و “امنیت، معیشت، حق مسلم ماست” را سر دادند.

پیش از این نیز بازنشستگان تامین اجتماعی، در دفعات مختلف دست به تجمعات سراسری زده بودند.

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش هرانا، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۹، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در اعتراض به افت شاخص ها و از دست دادن اموالشان، در مقابل ساختمان تالار بورس در تهران دست به تجمع زدند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی در جلسه ۲۲ مرداد ماه هیات دولت گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

تجمع کارگران پتروشیمی شیمی بافت در ماهشهر

به گزارش عصر ما خوزستان، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۹، جمعی از کارگران پتروشیمی شیمی بافت در ماهشهر، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل درب اصلی این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض اهم مطالبات خود را رفع تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا، اجرای صحیح و کامل طرح طبقه بندی مشاغل، ارائه خدمات رفاهی و انگیزشی و داشتن امنیت شغلی عنوان کرده اند.

کارگران حاضر در این تجمع گفتند: ما کارگران پتروشیمی شیمی بافت، از سوی مدیران این شرکت مجبور به امضای تعهدنامه هایی شده‌ایم که نقض حقوق ماست و ما را وادار به سکوت در مقابل تبعیض های صورت گرفته می کند.

تجمع کارگران گروه صنعتی شیشه کاوه در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه، کارگران گروه صنعتی شیشه کاوه شهرستان ساوه، در اعتراض به اخراج شماری از همکارانشان، در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، شماری از کارگران گروه صنعتی شیشه کاوه که با ۲۰ سال سابقه کار در شرف بازنشستگی بودند، از محل کار خود اخراج شده اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.