رسانه خبری پیامِ ایرانی

نامزدهای جوایز گلدن گلوب معرفی شدند | فرهنگ و هنر | DW


مراسم اعطای جوایز هفتاد و هشتمین دوره گلدن گلوب ۲۸ فوریه برگزار خواهد شد. انجمن مطبوعات خارجی هالیوود با اعلام این خبر، فهرست کارگردانان، بازیگران و فیلم‌های نامزدشده در شاخه‌های مختلف را ارا‌ئه داد.

لیست پنج نفره بهترین کارگردان‌ها شامل رجینا کینگ، کلوئی ژائو، امرالد فنل، دیوید فینچ و آرون سورکین است.  به این ترتیب و برای اولین بار در تاریخ گلدن گلوب سه کارگردان زن با دو مرد رقابت خواهند کرد. گلدن گلوب و اسکار همواره به دلیل فهرست مردانه جوایز کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی تحت انتقاد قرار داشته‌اند.

پنج فیلم درام منتخب انجمن مطبوعات خارجی هالیوود عبارتند از:

– پدر«The Father»

– سرزمین آواره‌ها «Nomadland»

– منک «Mank»

– دادگاه شیکاگو ۷ «The Trial of the Chicago 7»

– زن جوان خوش‌‌آتیه «Promising Young Woman»

فیلم منک Mank، جدیدترین ساخته دیوید فینچر و سریال تاج، محصول نتفلیکس، با نامزدی در شش شاخه پیشتاز تولیدات سینمایی و تلویزیونی برای کسب جوایز هستند. سوژه فیلم منک در باره هرمن منکویچ فیلمنامه‌نویس فیلم “همشهری کین” ساخته کارگردان نامی، اورسن ولز است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اولیویا کولمن که در سریال تاج، نقش ملکه الیزابت را بازی می‌کند، نامزد دریافت بهترین بازیگر زن شده است. کیت بلانشت نیز در لیست بهترین بازیگران زن فیلم‌های تلویزیونی قرار دارد و برای  بازی در سریال “خانم آمریکا” نامزد بهترین بازیگر زن فیلم تلویزیونی شده است

تولیدات نتفلیکس با ۲۲ نامزدی، در صدر لیست برگزیده انجمن مطبوعات خارجی هالیوود قرار دارند و پس از آن، آمازون با ۷ نامزد برای بهترین فیلم و سریال.

فیلم “بورات ۲” با بازیگری ساشا بارون کوهن، در دو شاخه نامزد بهترین فیلم کمدی و بهترین بازیگر نقش اول کمدی شده است. بارون کوهن برای فیلم “دادگاه شیکاگو ۷ ” هم نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل است.

برای بهترین فیلم خارجی و غیرانگلیسی‌زبان، پنج فیلم از دانمارک، گواتماالا، ، ایتالیا، آمریکا و فرانسه نامزد شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مسئولیت برگزاری جوایز گلدن گلوب و معرفی نامزدها را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود یا Hollywood Foreign Press Association بر عهده دارد که متشکل از روزنامه‌نگاران، عکاسان و منتقدان سینمایی و تلویزیونی است.

امسال به دلیل پاندمی کرونا، اعطای جوایز گلدن گلوب به تعویق افتاد. فهرست نامزدها را سارا جسیکا پارکر و تراجی پی.هنسون برندگان پیشین گلدن گلوب، در یک مراسم مجازی و آنلاین به اطلاع عموم رساندند. سال گذشته، فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی سام مندز جایزه بهترین فیلم را ربود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.