رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی یک زندانی از اعدام در مشهد


خبرگزاری هرانا – یک زندانی در مشهد که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، یک زندانی در مشهد با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، ساعت ۴ بامداد ۸ اردیبهشت سال ۹۵ مردی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و مدعی شد یکی از آشنایانش زنی را به قتل رسانده است.

با دریافت این خبر، بلافاصله ماموران انتظامی با صدور دستور قضایی، متهم را که فردی ۱۹ سالهاست را بازداشت کردند و تحقیقات در این باره آغاز شد. سپس متهم «محمد- الف-ص»، ماموران را به محل وقوع قتل برد که سپس جسد زن مذکور کشف شد.

متهم در حضور قاضی به قتل اعتراف کرد و گفت: پس از وقوع قتل جسد آن زن را داخل نخاله های ساختمانی انداختم. سپس با سنگ چند ضربه به سر و صورتش زدم تا شناسایی نشود. داخل کیف او را که نگاه کردم چند سی دی، عروسک و شناسنامه اش را دیدم بنابراین شناسنامه را برداشتم تا کسی او را نشناسد و از محل متواری شدم.”

به دنبال اعترافات این جوان، و بازسازی صحنه قتل، کیفرخواست این پرونده جنایی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شد و بدین ترتیب متهم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای میز محاکمه ایستاد.

قضات دادگاه پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه متهم را به اعدام محکوم کردند و با قطعی شدن حکم، این پرونده به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال و بعد از گذشت بیش از چهار سال، مقدمات اجرای حکم فراهم شد اما در این میان ناگهان یکشنبه گذشته، اولیای دم با مراجعه به قاضی اجرای احکام دادسرای مشهد، بدون دریافت هیچ وجهی یا خواسته ای از اعدام چشم پوشی کردند.

این پرونده جنایی برای صدور حکم قانونی از جنبه عمومی جرم، در اختیار قضات دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرار گرفت تا این متهم دوباره پای میز محاکمه قرار گیرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.