رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا یک محموله نفتی دیگر ایران را مصادره می‌کند


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد یک دعوای قضایی جدید برای مصادره یک محموله نفتی دیگر ایران را آغاز کرد. آمریکا این محموله را برخلاف آنچه در بارنامه آن آمده عراقی نمی‌داند و معتقد است که این محموله به ایران تعلق دارد و با قوانین ضد تروریسم ایالات متحده همخوانی ندارد.

براساس این دعوای قضایی که روز سه‌شنبه دوم فوریه ۲۰۲۱ در شهرستان کلمبیا مطرح شد، این کوشیده مبداء این محموله نفتی را از طریق انتقال آن به کشتی‌ها مختلف پنهان کند. این محموله در آخر درون نفتکش «اکیلیاس» که پرچم لیبریا را برافراشته و راهی چین است، بارگیری شد.

به باور واشنگتن نهادهای مختلفی که تابع سپاه و نیروی قدس سپاه بوده‌اند، در این عملیات دست داشتند. سپاه و نیروی قدس از سوی آمریکا به عنوان سازمان تروریستی شناخته می‌شوند.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده: «مشارکت‌کنندگان در این عملیات کوشیدند با انتقال نفت از یک کشتی به کشتی‌های دیگر و با مدارک ساختگی مبداء آن را پنهان کنند و بارنامه‌ای جعلی برای فریفتن مالکان نفتکش اکیلیاس ارائه کرده و نفت را در کشتی آنها بارگیری کردند.»

آمریکا اعلام کرد که نفتکش اکیلیاس در حال حاضر براساس قوانین ضدتروریسم آمریکا مصادره شد و اقدامات برای مصادره محموله آن پس از تحقیقات دفتر پلیس فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریکا آغاز شد.

در سوی دیگر منبعی شرکت یونانی «کاپیتال شیپ منجمنت» که نفتکش اکیلیاس را در اختیار دارد، گفت که این نفتکش با همکاری کامل مقامات آمریکایی، در راه این کشور است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.