رسانه خبری پیامِ ایرانی

هواداران ورزش زنان پشت فنس‌های استادیوم<![CDATA[12 ساعت،۲۵ دقیقه

دختران ایران، با وجود همه کاستی‌ها و فقر امکاناتی و در کنار سال‌ها تبعیض در نگاه جنسیتی ورزش ایران، همچنان در رشته‌های ورزشی مبارزه می‌کنند. «ایران وایر» هر چهارشنبه، به مهم‌ترین رویدادها و حواشی ورزش زنان از دریچه دوربین خودش نگاهی می‌اندازد.

عکس شماره۱: قهرمانی سایپا در لیگ برتر والیبال زنان در فصل ۱۳۹۹. این دومین قهرمانی پیاپی نارنجی‌پوشان در لیگ والیبال زنان بود. البته سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری بازی‌های هفته پایانی، تیم سایپا قهرمان اعلام شد؛ اما جشن قهرمانی برپا نشد.

عکس شماره۲: «مونا آشفته» و «مهسا کدخدا» دو بازیکن والیبال ایران که فصل قبل در لیگ والیبال زنان ترکیه هم‌تیمی بودند و امسال در دو تیم پیکان و سایپا توپ می‌زنند. این دو بازیکن در حاشیه دیدار دو تیم پیکان و سایپا همدیگر را در آغوش گرفتند.

عکس شماره۳: تصاویری مربوط به دیدار پایانی لیگ برتر والیبال ایران بین دو تیم سایپا و پیکان که دو مدعی قهرمانی بودند و در پایان این مسابقات به ترتیب در رده اول و سوم قرار گرفتند.

عکس شماره۴: مسابقات لیگ برتر تکواندو زنان (جام کوثر) به مدت دو روز به‌صورت فشرده و در خانه تکواندو برگزار شد.

عکس شماره۵: همدلی و همراهی و رفاقت، از ویژگی‌های مهم در ورزش زنان ایران است. در مسابقات ورزش زنان بارها شاهد این تصاویر هستیم که در آن دو بازیکن رقیب در عین رقابت با هم رفاقت دارند. در دربی «اصفهان» آسیب‌دیدگی بازیکن سپاهان موجب شد بازیکن حریف یعنی تیم ذوب‌آهن به کمک او برود.

عکس شماره۶: رقابت‌های ورزشی در ایران به دلیل کرونا همچنان بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود. با این حال برخی تماشاگران در محل برگزاری مسابقه حاضر می‌شوند و حتی از پشت فنس‌های محل برگزاری مسابقات، تیم خود را تشویق می‌کنند.

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.