رسانه خبری پیامِ ایرانی

برای نخستین بار ببری در باغ وحش نیویورک کرونا گرفت | جهان | DW


گردانندگان باغ وحش برانکس نیویورک می‌گویند آزمایش ابتلا به ویروس جدید کرونا بر روی یک ماده‌ببر چهارساله این مجموعه مثبت بوده است.

منابع خبری بامداد دوشنبه ۱۸ فروردین (ششم آوریل) به نقل از مسئولان باغ وحش نیویورک گزارش داده‌اند که ببر مالایی این مجموعه که نادیا نامگذاری شده از مدتی پیش دچار سرفه‌های خشک بوده است.

گمان می‌رود ویروس جدید کرونا از طریق یکی از همکاران مبتلای باغ وحش به نادیا منتقل شده باشد. دامپزشک ارشد موسسه برانکس می‌گوید در این صورت این نخستین مورد شناخته شده انتقال بیماری کووید ۱۹ از انسان به یک حیوان وحشی است.

نادیا از تیره ببرهای مالزیایی است. علائم مشابهی از ابتلای به ویروس کرونا در خواهر او، دو ببر سیبری و سه شیر آفریقایی باغ ‌وجش نیویورک نیز مشاهده شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گزارش خبرگزاری آلمان تا کنون شش حیوان دیگر باغ وحش نیویورک که علائم ابتلای احتمالی به بیماری کووید ۱۹ داشته‌اند آزمایش نشده‌اند و مسئولان موسسه برانکس می‌گویند آنها تا حدودی دچار کم‌اشتهایی شده‌اند اما ظاهرا رو به بهبودی هستند.

چگونگی پیشرفت ویروس جدید کرونا در گربه‌سانان هنوز به درستی مشخص نیست و دامپزشکان باغ وحش نیویورک وضعیت سلامتی حیوانات احتمالا مبتلا را به دقت تحت نظر دارند.

در کلانشهر نیویورک چهار باغ وحش وجود دارد که همه پس از گسترش شدید بیماری کووید ۱۹ در این شهر تعطیل شده‌اند. مجموعه برانکس یکی از قدیمی‌ترین باغ وحش‌های ایالات متحده است که ۱۸۹۹ تاسیس شده و در حال حاضر بیش از چهار هزار حیوان در آن نگهداری می‌شوند.

باغ وحش برانکس نیویروک حدود ۱۲۰ سال پیش تاسیس شده و بیش از چهار هزار حیوان دارد

باغ وحش برانکس نیویروک حدود ۱۲۰ سال پیش تاسیس شده و بیش از چهار هزار حیوان دارد

شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین کانون شیوع ویروس جدید کرونا شناخته می‌شود. گمان می‌رود نخستین موارد انتقال کرونا به انسان در بازار عرضه حیوانات وحشی در این شهر رخ داده باشد.

پیش از انتشار خبر ابتلای ببر چهارساله باغ وحش نیویورک به بیماری کووید ۱۹ گزارشی در مورد انتقال ویروس از انسان به حیوانات وحشی منتشر نشده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تا کنون آزمایش ویروس کرونا در دو حیوان خانگی در هنگ‌کنگ و یکی در بلژیک مثبت بوده اما شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از این گونه حیوانات به انسان در دست نیست.

در حال حاضر از نظر میزان گسترش ویروس جدید کرونا، ایالات متحده بحرانی‌ترین وضعیت در جهان را دارد. مطابق آمار دانشگاه آمریکایی جان هاپکینز تا بامداد دوشنبه، ۱۸ فروردین نزدیک به ۳۳۸ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در آمریکا شناسایی شده است. نیویورک بیشتر از دیگر مناطق آمریکا درگیر بحران کرونا است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ علیرضا بحرینی به نام 1 ثانیه بخندSaeed Hamzepourzleep hotel ishøj ireland baldwin height fulani massacre in central african republic wetter billund 3 tage دانلود آهنگ سروش هامون به نام هوا دله kenya vs tanzania دانلود آهنگ علی نرون و میثم آریا به نام خریدنی نیستMohammadkazem Ahmadzadehdemocratic republic of the congo politics akhbar libya Völundrنبرد 5 سپاه هابیت