رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ ساخت بلندترین برج دنیا در دوبی ‘متوقف شد’


برج خلیج دوبیحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

برج خلیج دوبی که پیش از این قرار بود ساخت آن در سال ۲۰۲۱ به پایان برسد، بعد از تکمیل پروژه از برج خلیفه دوبی که در حال حاضر بلندترین برج جهان است، ارتفاع بیشتری خواهد داشت

ساخت برجی در دوبی که قرار است به بلندترین برج دنیا تبدیل شود به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز شرکت املاک اعمار، بزرگترین شرکت‌ ساخت و ساز امارات و سازنده برج خلیج دوبی (خور دوبی) کار ساخت پروژه‌های دیگر خود را نیز متوقف کرده است.

برج خلیج دوبی که پیش از این قرار بود ساخت آن در سال ۲۰۲۱ به پایان برسد، بعد از تکمیل پروژه از برج خلیفه دوبی که در حال حاضر بلندترین برج جهان است، ارتفاع بیشتری خواهد داشت.

پروژه ساخت برج خلیفه هم به عهده شرکت اعمار بود.

این شرکت پروژه‌های خود در منطقه خور دوبی از جمله یک مجتمع ساختمانی جدید با امکان اسکان ۲۰۰ هزار نفر را متوقف کرده است.

دستورالعملی رسمی برای توقف پروژه‌های ساختمانی در دوبی هم‌زمان با شیوع کرونا صادر نشده است. کارگران ساختمانی در دوبی کارگران مهاجری هستند که از کشورهای دیگر به امارات می‌روند.

به گزارش خبرگزاری رویترز بازار املاک و مستغلات دوبی در طول یک دهه گذشته به دلیل بحران مالی جهانی و همین طور قمیت پایین نفت با کمبود نسبی تقاضا برای خانه و ادارات ساخته‌شده روبرو بوده است.

همه‌گیری ویروس کرونا هم تاثیر منفی خود را بر اقتصاد دوبی آغاز کرده و از جمله نمایشگاه جهانی “اکسپو ۲۰۲۰” که قرار بود ماه اکتبر در دوبی برگزار شود یک سال به تاخیر افتاده است.

شرکت اعمار ماه گذشته میلادی اعلام کرد که کار روی یک پروژه مجمتع لوکس مسکونی در یکی از مناطق مرغوب دوبی را متوقف کرده و موقتا تعدادی از هتل‌هایش را به دلیل تاثیر شیوع کرونا بر صنعت گردشگری تعطیل کرده است.

همچنین گفته می‌شود این شرکت حقوق رئیس و کارکنان خود را موقتا پنجاه درصد کاهش داده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.