رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین آمار وزارت بهداشت ایران از کرونا؛ ۶۰۵۰۰ مبتلا و ۳۷۳۹ قربانی منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که ۶۰۵۰۰ مبتلا و ۳۷۳۹ قربانی کرونا در این کشور ثبت شده است.

رئیس جمهوری ایران دو هفته پیش اعلام کرد که آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در این کشور کاهشی شده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا «ورودی به بیمارستان‌ها در استانها را کاهشی دانست و تاکید کرد که تعداد فوتی‌ها هم روند کاهشی داشته است».

او همچنین روز گذشته دستور آغاز دوباره برخی فعالیت‌های اقتصادی را داد. این در حالی است که آمار کرونا در ایران همچنان با افزایش همراه است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه ۶ آوریل ۲۰۲۰، کیانوش جهانپور، از شناسایی ۲۲۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور، از دیروز تا امروز، بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی» خبر داد.

به گفته او با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران به ۶۰۵۰۰ نفر رسیده است.

جهانپور از جان باختن ۱۳۶ بیمار، در طول ۲۴ ساعت گذشته، خبر داد و مجموع قربانیان این بیماری را ۳۷۳۹ نفر اعلام کرد.

او همچنین تعداد بهبودیافتگان را ۲۴۲۳۶ نفر دانست که ترخیص شده‌اند و افزود: «۴۰۸۳ نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

در حالی که مقامات ایران پیوسته با قرنطینه شهرها مخالفت کردند، با پایان تعطیلات نوروزی، روز گذشته حسن روحانی نیز در اقدامی شتاب‌زده و بی‌توجه به هشدارهای وزارت بهداشت و کارشناسان سلامت دستور داد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها از ۲۳ و در تهران از ۳۰ فرودین آغاز شود.

از سوی دیگر، علیرضا زالی، رئیس ستاد مبارزه با کرونا در تهران، روز گذشته از افزایش ۳۰ درصدی مراجعه به مراکز درمانی پایتخت طی دو روز قبل خبر داد و نسبت به شلوغی و افزایش تردد در سطح شهر ابراز نگرانی کرد.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری در تهران، تأکید کرد که با حذف قرنطینه، پیک دوم شیوع ویروس کرونا رخ می‌دهد که همراه با افزایش آمار مرگ و میر خواهد بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.