رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشدار سازمان ملل درباره افزایش خشونت خانگی علیه زنان


آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواستار اقدام ویژه دولت‌ها شده و اعلام کرد در برخی کشورها شماری زنانی که با مراکز حمایتی تماس می‌گیرند دو برابر افزایش یافته است.حق نشر عکس
Reuters

Image caption

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواستار اقدام ویژه دولت‌ها شده و گفته در برخی کشورها شماری زنانی که با مراکز حمایتی تماس می‌گیرند دو برابر افزایش یافته است

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در پیامی ویدیویی نسبت به افزایش مهلک خشونت علیه زنان در جریان قرنطینه خانگی و تعطیلی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا هشدار داده است.

او در پیام خود گفت که به دنبال تعطیلی‌های ناشی از ویروس کووید-۱۹، بسیاری از زنان در خانه‌شان که قرار است امن‌ترین محل برایشان باشد، با خشونت مواجه‌اند.

آقای گوترش از دولت‌ها خواست به عنوان در برنامه‌ریزی برای مقابله با کرونا، حمایت از زنان و تأمین امنیت آنها را نیز در اولویت قرار دهند.

به گفته آقای گوترش، حمایت از ویژه از زنان به معنای افزایش سرمایه گذاری در مراکز حمایتی و نهادهای جامعه مدنی و ساختن خانه‌های امن نگهداری زنان است و اینکه اطمینان یابیم دستگاه قضایی موارد سوءرفتار را دنبال می‌کند.

او نوشته امروز من در خانه‌های سراسر جهان طلب صلح و آشتی می‌کنم.

در برخی کشورها شماری زنانی که با مراکز حمایتی از آنها تماس می‌گیرند دو برابر شده است؛ این در حالی است که شمار نیروهای پلیس و مددکاران و کادر بهداشتی به شدت کم شده و گروه‌های حمایتی محلی نیز با کمبود بودجه مواجه‌اند.

یک نهاد مشاور در بریتانیا می‌گوید از آغاز قرنطینه شهرها به دلیل ویروس کرونا، تماس‌های تلفنی و آنلاین با خط مشاور برای گزارش دادن خشونت خانگی، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

پیشتر هشدار داده شده بود که اجبار مردم به ماندن در خانه باعث بسته شدن راه‌ فرار از جر و بحث‌های خانوادگی خواهد شد.

این آمار اختلاف زوج‌ها در ایران و تماسشان با مراکز حمایتی نیز افزایشی سه برابری داشته است.

بهزاد وحیدنیا، دبیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور گفت بود “میزان تماس‌های زوجین مربوط به اختلافات خانوادگی در دوران قرنطینه و کرونا با صدای مشاور بهزیستی با شماره ۱۴۸۰ نشان می‌دهد آمارهای اختلافات بین زوجین، سه برابر افزایش یافته است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

عکس تتلو با کیفیت 4k Crwth pages260r køge køreplan First Templedog 80 breaths per minute adsl.tci.ir البرز integro gladsaxe