رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | با پایان مرخصی؛ سمانه نوروز مرادی به زندان اوین بازگشت


خبرگزاری هرانا – سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی روز یکشنبه ۱۷ فروردین با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت. بازگشت خانم نوروز مرادی به زندان در شرایطی است که وی مبتلا به بیماری لوپوس مفصلی و عفونت در سینه است. پزشکان پیشتر دستور تخلیه سینه خانم نوروز مرادی را داده بودند که تاکنون عملی نشده است. خانم نوروز مرادی در تاریخ ۲۸ اسفندماه به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشت.

بازگشت خانم نوروز مرادی به زندان در شرایطی است که وی مبتلا به بیماری لوپوس مفصلی و عفونت در سینه است. پزشکان پیشتر دستور تخلیه سینه خانم نوروز مرادی را داده بودند که تاکنون عملی نشده است.

گفته می‌شود عدم تمدید مدت مرخصی وی به دستور امین وزیری، دادیار ویژه زندانیان سیاسی صورت گرفته است.

خانم نوروز مرادی در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۸ به مرخصی اعزام شده بود.

سمانه نوروز مرادی، در شهریورماه سال ۹۷ به اتهام هواداری یکی از گروه‌های مخالف نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و پس از دو هفته با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

خانم نوروز مرادی سپس توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال آن قابلیت اجرایی داشت. این حکم نهایتاً به دلیل عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرد.

این زندانی سیاسی ۳۴ ساله در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه ۹۸ پس از احضار به دادسرا مجددا بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.