کرونا در بریتانیا؛ بوریس جانسون به بیمارستان منتقل شد | جهان | DW

به اشتراک گذاشتندفتر نخست‌وزیر بریتانیا شامگاه یک‌شنبه ۱۷ فروردین (پنجم آوریل) در بیانیه‌ای تائید کرد که بوریس جانسون برای مراقبت‌های پزشکی و مداوا در بیمارستانی در لندن بستری شده است.

بر پایه این بیانیه انتقال بوریس جانسون به بیمارستان یک تدبیر احتیاطی بوده زیرا او پس از ده روز قرنطینه همچنان تب داشته است.

سیاست‌مدار ۵۵ ساله محافظه‌کار بریتانیا ۲۶ مارس اعلام کرده بود که آزمایش کرونا او مثبت بوده و به همین دلیل در اقامتگاه نخست‌وزیر در ساختمان شماره ۱۰ “داونینگ استریت” در قرنطینه خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که آیا بوریس جانسون پس از بستری شدن در بیمارستان از عهده انجام وظایف خود به عنوان رئیس دولت برمی‌آید یا خیر. چنانچه جانسون قادر به این کار نباشد قائم مقام او، دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا سرپرستی هیئت دولت را بر عهده خواهد گرفت.

بوریس جانسون از تابستان سال گذشته میلادی ریاست هیئت دولت و سمت نخست‌وزیری را بر عهده دارد . او ژانویه سال جاری پروسه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به انجام رساند.

روز شنبه، کری سیموندز، نامزد باردار جانسون در یک پیام توئیتری خبر داد که او نیز از یک هفته پیش دارای علائم خفیف ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بوده و در قرنطینه خانگی به سر برده است.

سیموندز ۳۲ ساله که پیشتر ریاست مرکز روابط عمومی حزب محافظه‌کار را بر عهده داشته می‌گوید هنوز آزمایش کرونا نداده و پس از چند روز استراحت رو به بهبودی است.

در روزهای گذشته ویروس جدید کرونا در بریتانیا به شدت گسترش یافته و دولت محافظه‌کار بوریس جانسون برای انجام آزمایش‌های بیشتر و تجهیز مراکز درمانی به وسائل مورد نیاز تحت فشار قرار گرفته است.

مطابق فهرستی که دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز بر پایه آمار منابع مختلف کشورها ارائه می‌کند شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در بریتانیا تا بامداد دوشنبه ۱۸ فروردین به نزدیک پنج هزار نفر رسیده است.

تعداد کشته شدگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در بریتانیا طی یک روز بیش از ۶۲۰ مورد افزایش داشته است. دانشگاه هاپکینز تعداد مبتلایان شناسایی شده به بیماری کووید ۱۹ در بریتانیا را ۴۸ هزار و ۴۴۰ نفر اعلام کرده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *